in

Suluova İlçesi’nde Su Yasağı !

İkinci bir duyuruya kadar yasaklandı.

Türkiye son dönemde yağış miktarında yaşanan düşüş sebebi ile içme suyu kıtlığı riski ile karşı karşıya kalırken özellikle de barajların boş kaldığı illerde sert önlemler alınmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Amasya‘ya bağlı olan Suluova Belediyesi olarak öne çıktı.

Suluova Belediye Meclisi tarafından yapılan son toplantıda, yaşanan içme suyu sıkıntısı sebebi ile şebekeden sağlanan içme suyu ile halı yıkama, araba yıkama ve bahçe sulama yapılması yasaklandı. Yasaklara uymayan kişilere para cezası uygulanacağı açıklandı.

ÇEŞME SUYU İLE BAHÇE SULAMAK, ARABA VE HALI YIKAMAK YASAKLANDI

Suluova ilçesinin içme suyu ihtiyaçlarını karşılayan su kaynaklarında ilerleyen günlerde yaşanabilecek olan problemlerin masaya yatırıldığı meclis toplantısında içme suyu kaynaklarının korunması adına yeni önlemler alındı. Alınan kararı duyuran Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Yağışların beklenen seviyede olmaması ve çok yüksek riskli bölgeler arasında bulunuyor olmamız ile birlikte konuyu belediyemiz meclis gündemine alarak meclis üyelerimizin de ortak kararı ile halı, araç yıkama ve bahçe sulaması yapılması ikinci bir duyuruya kadar yasaklanmıştır.

Yaz döneminde su problemi yaşamamak ve içme suyu potansiyelimizi daha tasarruflu kullanmak için bu kararlarımızı aldık” diyerek herkesin alınan kararlara uymasını istedi. Alınan kararın kesinlikle uygulanacağını söyleyen Üçok zabıta ekipleri tarafından denetimlerin yapılacağını ifade etti. Alınan yasak kararına rağmen bahçesini içme suyu ile sulayan kişilere 2 bin 500 lira, halı ve araba yıkayanlara ise bin liralık para cezası uygulanacağı ifade edildi.

Ne düşünüyorsunuz?

97 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

BDDK, Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ’ye Danışmanlık İzni Verdi

Gayrimenkul Danışmanı Ne İş Yapar ?