in

Tayinler Ankara’da Kiralık Ev Fiyatlarını Artırdı

Ankara Batıkent kiralık konut fiyatları için en çok yükselişin yaşandığı ilçe olarak öne çıktı.

Pek çok kamu kurum ve kuruluşu ile bakanlıklara konut sahipliği yapan Ankara memurlar kenti olarak anılıyor. Ankara’da tayinlerin başlaması ile kiralar yükseldi !

Ankara’da her sene olduğu gibi tayinlerin başlaması ile birlikte kira fiyatlarında büyük bir hızla yükseliş başladı. Artan konut talebi ile bazı bölgelerde ev kiralarında yüzde 100’e varan zamlar yaşandı.

Konut üretiminin bir süredir azalması, yüz yüze eğitimin tekrar başlayacağına yönelik beklenti ile öğrencilerin tekrar şehre dönüş yapması ve tayinlerin başlaması ile kiralara zam yağmuru başladı.

ANKARA BATIKENT’TE KİRALIK EV FİYATLARI 2’YE KATLADI !

Ankara Batıkent kiralık konut fiyatları için en çok yükselişin yaşandığı ilçe olarak öne çıktı. Yeni konut inşaatlarının ve konut projelerinin durdurulması ile birlikte ev kıtlığı yaşanırken bu da kiralık konut fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Yeni Batı Mahallesi civarında kiralık konut kalmazken bilhassa de bahçeli evler ve site içerisinde bulunan evlerin fiyatlarında oldukça fazla bir yükseliş yaşandı. Dikmen ve Öveçler Ankara’da kiraların en çok yükseldiği diğer ilçeler arasında yer aldı.

TEK BAŞINA EV KİRALAMAK HAYAL OLDU !

Memur maaşı ile bile olsa çalışanların tek başına konut kiralaması yükselen kiralık konut fiyatları sebebi ile son derece zorlaştı. Ankara’da kış mevsiminin oldukça uzun ve sert geçmesi sebebi ile yakacak giderlerinin de yüksek olduğu belirtilirken süreçte kiralık konut arayan kişilerin oldukça zorlandığı, emlakçıların ellerinde sınırlı sayıda kiralık konut kaldığı dile getiriliyor. Pek çok şehirde olduğu gibi Ankara‘da son dönemde hem satılık hem de kiralık konut fiyatlarında büyük bir hızla yükseliş yaşandı.

Ne düşünüyorsunuz?

125 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Denizli Merkezefendi Konut Teslim Tarihleri Açıklandı

44 Taşınmaz 18 Ağustos’ta İhale Edilecek