in

Yapılandırma Başvuruları 31 Ağustos 2021’e Kadar Devam Edecek

Selçuklu Belediyesi’nden yapılandırma çağrısı !

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi 7326 sayılı kanun kapsamında Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İlan Reklam Vergisi ve Eğlence Vergisi borçlarını ve İdari Para Cezalarını tekrar yapılandırarak peşin ya da taksitle ödeme imkanı sağlıyor.

Selçuklu Belediyesi bazı alacakların tekrar yapılandırılmasına olanak sağlayan düzenleme hakkında çağrıda bulundu. Açıklamada, 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurularının devam edeceği ifade edildi. 7326 sayılı kanun kapsamında Selçuklu İlçesi sınırları içinde Emlak Vergisi (Mesken, İşyeri, Arsa, Arazi), Çevre Temizlik Vergisi, İlan Reklam Vergisi ve Eğlence Vergisi borcu ve İdari Para Cezası borcu olan tüm gerçek ve tüzel kişiler faydalanabiliyor. Yapılandırmadan faydalanacak vatandaşların; www.selcuklu.bel.tr internet sitesinde bulunan e-belediye üzerinden müracaat ederek ya da 7326@selcuklu.bel.tr adresine yapılandırma başvuru dilekçesini doldurup göndererek veya belediye hizmet binasına bizzat giderek ve posta ile müracaat ederek, başvuruda bulunabiliyor.

Peşin veya taksitle ödeme imkanlarının sunulduğu yapılandırmada 2 ayda bir ödeme yapmak üzere; 6 ay, 9 ay, 12 ay ve 18 ay taksitle ödeme seçeneklerinden herhangi biri yapılandırma başvuru dilekçesinde belirtilerek tercih edilebiliyor. Vergi borcu olan vatandaşların ilk vade tarihine kadar peşin ödeme gerçekleştirmesi durumunda, gecikme faizinde yüzde 90’a varan indirim yapılıyor. Peşin ödemelerde tüm banka kartlarına tek çekim, Ziraat Bankası Combo karta vade farksız 6 taksitle ödeme yapılabiliyor. Peşin işlemlerde ödemenin tamamı alınırken, taksitli işlemlerde ise ilk taksitinin 30.09.2021 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor.

Yapılandırma hakkında tüm detaylara www.selcuklu.bel.tr sitesinden ulaşılabiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

60 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

18 Bin Yabancı, Taşınmaz Edinerek Vatandaşlık Kazandı

Kanal İstanbul Projesinde İkinci İhale Yapıldı !