in

Yazlık Evi Olanlar Sigorta Ofislerine Koştu !

Akdeniz ve Ege Bölgelerini etkisi altına alan orman yangınları akabinde bölgede yazlık evi olanlar sigorta ofislerine koştu, DASK poliçesi yaptırmaya başladı !

Orman yangınları tüm hızı ile devam ederken yaşanan yangınlar ormanlık bölgelerde evi ve yazlığı olan kişileri de harekete geçirdi. Bu bölgelerde evi olanlar korku ve endişe ile sigorta ofislerine koştu.

Benzer durum her deprem sonrasında da yaşanıyor. Depremlerden sonra sigorta taleplerinde artış yaşandığı görülüyordu. Orman yangınlarında çok sayıda evin alevlere teslim olarak küle dönmesi üzerine benzer talep artışı yazlık evlerde yaşandı.

YAZLIK BÖLGELERDE EVİ OLANLAR SİGORTA OFİSLERİNE KOŞTU !

Doğal Afetler Sigortaları Kurumu olan DASK birçok kişi tarafından zorunlu deprem sigortası olarak anılırken aslında söz konusu poliçe ile aralarında yangın, sel, heyelan, fırtına gibi birçok doğal afete karşı da koruma sağlanıyor. Küresel iklim değişikliği sebebi ile son dönemde doğal afetlerin sayıları gün geçtikçe artarken riskte artıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen yazlık evlerini sigortalatmak isteyen kişilerin sayılarında büyük bir artış olduğunu belirterek “Yangından etkilenmiş ya da etkilenme riski olan yerlerden de talepler geliyor. Çok çok yüksek bir talep artışı olduğunu söyleyemeyiz ancak eskiye nazaran bir artış gözlemliyoruz. Sektör açısından büyük bir hasar yok şu anda” diyerek doğal afetlerin sayısı arttıkça sigorta talebinin de arttığını dile getirdi.

Henüz sel felaketleri ve orman yangınları ile toplam hasar alan ev bilançosu tam anlamıyla açıklanmazken süreçte yalnızca geride bıraktığımız orman yangınlarında 2 bin 300 yapının hasar aldığı belirtiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

101 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kira Artış Oranı Ağustos 2021

2B Araziler Satılacak