in

Yeni Cezaevleri İçin Ayrılan Kaynak Açıklandı

2022 Yılında Açılacak Yeni Cezaevleri Listesi !

2022 yılında açılacak cezaevleri listesi için beklenen liste yayımlandı. Yeni cezaevleri için ayrılan kaynak açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 2022 yılı yatırım programı Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Açıklanan yatırım programına göre Türkiye’ye 2022 yılında 36 yeni cezaevi daha yapılacak. Son dönemde tutuklu sayısında yaşanan artış ve mevcut cezaevlerinin çok eski, bakımsız olması sebebi ile yeni projeler hayata geçirilmeye başlanmıştı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son rakamlara göre ilçe cezaevleri kapatılırken 2022 senesinin en son güncel verilerine göre Türkiye genelinde 270 bin 68 kişi kapasitesine sahip 269 kapalı ceza infaz kurumu, 86 müstakil açık ceza infaz kurumu, 4 çocuk eğitim evi, 10 kadın kapalı, 6 kadın açık, 8 çocuk kapalı ceza infaz kurumu olmak suretiyle toplam 383 ceza infaz kurumu bulunuyor.

TÜRKİYE’DE KAÇ CEZAEVİ VAR ?

2022 yılı yatırım programı kapsamında Türkiye’de Adalet Bakanlığı tarafından 36 yeni cezaevi yapılacağı açıklandı. Böylelikle yeni cezaevlerinin de açılması ile birlikte Türkiye genelinde bulunan toplam cezaevi sayısı 419’a ulaşmış olacak.

2022 YILINDA AÇILACAK OLAN CEZAEVLERİ LİSTESİ !

Adalet Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan cezaevleri için süreç devam ederken 2021 senesinde yapılan açıklamada bu sene için 18 yeni cezaevinin açılmasının planlandığı duyurulmuştu. Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilçelerde bulunan küçük ceza infaz kurumları kapatılırken illerde metropollere öncelik verilerek 2006 senesinden bu yana 247 adet yeni ceza infaz kurumunun açıldığı duyuruldu.

Ne düşünüyorsunuz?

94 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Zemin Etüdü Raporu Nedir ?

Depolara Talep Arttı !