in

6 Ayrı Kategoride Ödül Dağıtılacak !

Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması İçin Başvurular Devam Ediyor…

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) düzenlediği, toplamda 4 Milyon 800 Bin TL ödül dağıtılacak olan Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması müracaatları devam ediyor.

TBB’den yapılan açıklamaya göre, TBB’nin düzenlediği, “Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması” için müracaatlar 31 Ocak’a kadar sürecek. Yarışmada başarılı bulunan projelere toplam 4 Milyon 800 Bin TL ödül dağıtılacak.

Tüm belediyelerin katılmasına açık olan yarışma ile belediyeler tarafından kentsel problemlerin çözümüne yönelik hayata geçirilen projelerin desteklenmesi, şehirlerdeki kentsel çevre ve yaşam kalitesinin artırılarak beraberinde kent ekonomilerinin de geliştirilmesi amaçlanıyor.

Çevresel değerleri koruyacak, kaynakları sürdürülebilir bir şekilde kullanacak, iklim değişikliğine adapte olarak riskleri azaltacak, oluşturulacak politikalar ile kentlerde yaşayanları sosyal ve ekonomik olarak destekleyecek, katılımcılığı artıracak, sürdürülebilir altyapı yatırımlarını sağlayacak ‘içme ve atık su, kentsel ulaşım, enerji ve binalarda enerji verimliliği, katı atık yönetimi ve diğer müdahale alanlarında’ bileşenleri içerisinde bulunduran fikir ve projeler yarışma kapsamında değerlendirmeye alınacak.

6 AYRI KATEGORİDE ÖDÜL VERİLECEK

“Çevrenin Geliştirilmesi”, “Arazi Kullanımı”, “İçme suyu ve Atık Yönetimi”, “İklim Değişikliği”, “Ulaşım”, “Enerji Verimliliği” başlıklarından oluşan ödül kategorilerinde yarışacak olan projeler, jüri tarafından iki aşamada değerlendirilecek ve ödüllendirilecek. Her kategoride seçilecek olan üç projeden her biri 100 bin TL ödül almaya hak kazanacak.

İkinci aşamada ise yarışma jürisi tarafından uygulaması en uygun bulunan her kategorideki bir belediye bunun dışında ödüllendirilecek. Birinci aşamada ödül alamayan projeler de programa geçirilmesi durumunda ikinci aşama için başvurabilecek. Kategori başına 500 Bin TL ödül verilecek ikinci aşama 2022 yılı Ocak ayında sonuçlandırılacak.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgi almak ve yarışmaya başvuru yapmak için ‘http://yesilsehir.tbb.gov.tr/’ adresini ziyaret edebilirsiniz !

Ne düşünüyorsunuz?

112 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İstanbul Finans Merkezi Aralık Ayında Tamamlanacak !

70 Dekarlık Alanda Yeni Tarımsal Proje