in , ,

2021 TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Başvuruları Ne Zaman Yapılacak ?

TOKİ, çok özel ödeme planları ile konut satışı yapacağını duyurmuştu.

TOKİ 100 bin sosyal konut projeleri için başvuruların ne zaman alınacağı binlerce vatandaş tarafından merak ediliyor. TOKİ’nin sosyal konutlar için resmi açıklamada bulunup bulunmadığı ve başvurulara dair son gelişmeler haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlayan ve geçtiğimiz senenin en fazla yankı uyandıran projelerinden biri de TOKİ sosyal konutlar olmuştu. TOKİ vatandaşlara çok özel ödeme planları ile konut satışı yapacağını duyurmuştu.

100 bin adet sosyal konut projesi için yüz binlerce vatandaş başvuruda bulunmuştu. 2021 yılında da yapılacak olan sosyal konut projelerine dair detayları araştırdık.

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ 2021 BAŞVURULARI

Pandemi sürecinin etkileri nedeniyle programında aksamalar yaşayan TOKİ Başkanlığı’nın önümüzdeki günlerde sosyal konut projesine dair resmi açıklamada bulunması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeledi !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020 yılının son dönemlerinde yapmış olduğu bir konuşmasında 2021 yılı TOKİ Projelerine dair genel bilgileri kamuoyu ile paylaşmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan o dönem yapmış olduğu konuşmasında 2020 yılında yapılan sosyal konut projelerine değinmiş ve 2021 yılında da projenin devam edeceğini bildirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada kontenjan ayrıntıları da açıklanmış ve 100 bin sosyal konut için başvuru alınacağı ilan edilmişti.

Çevre Şehircilik Bakanı Detayları Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 2021 yılı için başvuruları alınacak olan sosyal konut projelerine dair geçmiş dönemde açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Kurum konuşmasında dairelerin 2+1 ve 3+1 şeklinde olacağını duyurmuştu. 2020 yılında uygulanan başvuru koşullarının devam edeceğini ilan eden Kurum, 100 Bin konutun 81 ilde konut ihtiyacına göre inşa edileceğini bildirmişti.

Başvurular İçin Öngörülen Tarih Nedir ?

TOKİ 2020 yılı sosyal konut başvuruları Aralık – Ocak döneminde alınmıştı. 2021 yılı için de aynı süreç öngörülüyordu ancak salgın nedeniyle başvuruların ertelendiği düşünülüyor. 2021 yılında salgının etkilerinin azalmasıyla Nisan-Mayıs aylarında başvuruların alınmaya başlanacağı öngörülüyor.

Ne düşünüyorsunuz?

119 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İhale Şartnamesi Nedir ? İhale Şartnamesi Nereden ve Nasıl Alınır ?

Emlak Katılım 3 Ana Finansman Modeli Geliştirdi