in ,

Bingöl’de Kentsel Dönüşüm İhalesi

Bingöl Belediye Başkanı Arıkan, ”Kangrenleşen problemi azim ve ortak akıl sonucu çözdük. Memleketimize hayırlı olsun”dedi.

Bingöl’de Kentsel Dönüşüm İhalesi voorgo.com

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ne dair gelişmeleri aktardı ve müjdeyi verdi.

Arıkan,“Tüm enerjimizle gecemizi gündüzümüze katarak projeye odaklandık. Elhamdülillah nihai sonuca ulaştık. İhalemiz 2 Ekim’de yapılacak. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

15.1 hektarlık alanın 2013 yılında kentsel dönüşüm alanı ilan edildiğini, 2016 yılında ise 923 hak sahibine ait 856 bağımsız bölümün yıkıldığını hatırlatan Başkan Arıkan, kentin kangrenleşen problemine neşter vurarak süreci ihale aşamasına getirdiklerini vurguladı.

Şehre yeni bir vizyon kazandıracak olan projenin TOKİ Başkanlığı’nca 2 Ekim 2020 Cuma günü ihale edileceğini söyleyen Başkan Arıkan, Kültür Mahallesi 1172 ev ve 196 işyeri inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapım işinin, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceğini açıkladı.

Arıkan , “İhale sonrası sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. Proje 600 takvim gününde tamamlanarak hayata geçirilecek. Proje kapsamında modern ve oldukça kullanışlı 123 metrekare ile 150 metrekare olmak suretiyle iki tip ev yapılacak” dedi.

”Kentsel dönüşüm problemini ilimizin gündeminden düşürdük”

Başkan Arıkan, kent estetiğine uygun örnek bir projenin hayata geçirileceğini vurguladı. “Göreve geldiğimiz günden bugüne hak sahiplerimizin problemini çözüme kavuşturmak ve ilimize yeni bir çehre kazandırmak için yoğun bir biçimde çalıştık. Tüm enerjimizle projeye odaklandık ve Elhamdülillah bugün verdiğimiz emeğin karşılığını görüyoruz. Gelinen noktada hak sahiplerimizin problemini çözüme kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz. Projemizle kültür mahallesini dönüştürerek hak sahiplerimizin mağduriyetini gidereceğiz, ilimizin çehresini değiştirerek, yeni yaşam alanları inşa edeceğiz”

Projenin hayata geçirilmesiyle kangrenleşen sorunun ortada kalkacağına dikkat çeken Arıkan,” Hamdolsun ki, ihale tarihimiz belirlendi. Devletimizin gücü ve hak sahiplerimizin sabır ve desteği sayesinde projemizi hayata geçireceğiz ve kentsel dönüşüm problemini ilimizin gündeminden düşürerek hak sahiplerimizin beklentilerini karşılamış olacağız. Bu sürecin ilimize ve hak sahiplerimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ne düşünüyorsunuz?

102 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ölüm Halinde Mal Paylaşımı voorgo.com

Ölüm Halinde Mal Paylaşımı

İlanı Girip, Brandayı Asıp, Müşterinin Aramasını Bekleme Dönemi Sona Erdi voorgo.com

İlanı Girip, Brandayı Asıp, Müşterinin Aramasını Bekleme Dönemi Sona Erdi !