in ,

Bodrum’da Villa Projeleri Ön Planda

Oluşan yoğun talep üzerine inşaat firmaları da devreye girdi.

Türkiye’nin tatil cenneti olarak anılan ve tatilcilerin gözde mekanı arasında bulunan Bodrum pandemi döneminde adeta insan göçüne uğramıştı. Pandemi döneminde birçok kişinin evden çalışma sistemine geçiş yapması, okullarda yüz yüze eğitime ara verilecek uzaktan eğitime geçilmesi ile birlikte yazlıkçılar kendi yaşadıkları şehirlere dönmeyerek evlerinde kalmış, şehirden kaçmak isteyen birçok kişi ise Bodrum’da yazlık konut aramaya başlamıştı.

Bodrum’un küçük olması sebebi ile yaşanan yoğun nüfus artışı alt yapı sistemlerinde birçok problemin yaşanmasına neden olurken şehirde insan göçü 17 günlük tam kapanma döneminde alarm verilmesine neden olmuş, Bodrum tarihinin en kalabalık günlerini geçirmişti. Sınırlı sayıda olan konutlara yaşanan yoğun talep önce konut fiyatlarında rekor artışlara neden olurken akabinde ise oluşan yoğun talep üzerine bölgede yeni konut projeleri için düğmeye basıldı.

BODRUM’DA VİLLA PROJELERİ ÖN PLANDA !

Oluşan yoğun talep üzerine inşaat firmaları da devreye girerken bilhassa de denize yakın olan bölgelerde bulunan konutlara ilgi artıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar Bodrum’da kira fiyatlarına oluşan yoğun talep sebebi ile son bir senede yüzde 100 zam geldiğini ifade etti.

Çağlar bölgeye yabancıların da yoğun ilgi gösterdiğini belirterek “Şu an Bodrum’da doğru yerde yapılmış yeni bir projede metrekare fiyatını 20 bin liranın altında göremezsiniz. Lüks segmentte 10 bin Euro’ya ulaşıyor. Kiralarda da benzer bir artış var. Mesela Turgutreis’de bir villada pandemi öncesi aylık ortalama 15 bin avro olan kiralar, şimdi 30-35 bin avroya çıktı. Villalarda temmuz-ağustos tamamiyle doldu. Satışta ise örnek olarak Bitez’de 1,5 yıl önce 3 milyon liraya satışa çıkardığımız villanın değeri bugün 7 milyon liraya çıktı” diyerek yaşanan yoğun zam yağmuruna dikkat çekti.

Bodrum’da oluşan yoğun talep sonrası inşaat projelerinde büyük bir artış yaşandığını söyleyen Çağlar Bodrum‘un korunması için mutlaka her yeni inşaat projesinin denetlenmesini sağlayacak yeni bir estetik kurulu oluşturulması gerektiğini belirterek kentin mimarisine ve ruhuna uymayan projelere kesinlikle onay verilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Bölgede sınırlı miktarda imarlı ve denize yakın arsa bulunması Bodrum’da ev fiyatlarını yukarı yönlü iten bir diğer kriter olarak öne çıkarken yeni konut projelerin satış fiyatları da bu nedenle oldukça yüksek seviyelerde bulunuyor.

Ne düşünüyorsunuz?

99 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ 2401 Konutun İhalesini Gerçekleştirecek

Akhisar Belediyesi’ne Ait Taşınmazların Satışı Yapılacak