in , ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kentsel Dönüşüm Açıklaması

2012 senesinde Büyük Deprem Dönüşümü hareketini başlattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili açıklama yaptı.

17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan büyük depremin yıldönümü tüm ülke genelinde bir kere daha gözyaşları içerisinde anılırken gözler beklenen Büyük İstanbul Depremine çevrilmişti. Kentsel dönüşüm projelerinin hayati önemine yapılan vurgular ile hem vatandaşlara hem de ilgili belediyelere yapılan çağrılar akabinde bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile bugüne kadar kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. 81 ilde 922 ilçede çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi. Millet bahçesi projelerinin de önemine değinen Erdoğan Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.

TÜRKİYE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ HANGİ TARİHTE BAŞLADI ?

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında depreme dayanıklı konut stokumuzu ara vermeksizin artırıyoruz. 2012 yılında başlattığımız Büyük Deprem Dönüşümü hareketini ülkemizin dört bir yanında hız kesmeden sürdürüyoruz” diyerek son durum ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

2021 senesinde Büyük Deprem Dönüşümü hareketini başlattıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan 300 bin konutun deprem dönüşümünü gerçekleştireceklerini dile getirdi. Kentsel dönüşüme alınan 300 bin konutun 100 bin tanesinin İstanbul’da bulunduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projelerin yatırım değerinin ise 90 milyar lira olduğunu ifade etti.

2,5 milyon sosyal konut ve kentsel dönüşüm projesinin bugüne kadar gelen süreçte tamamlandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu projeler vasıtası ile 10 milyon vatandaşın can ve mal güvenliklerini sağladıklarını açıkladı. Türkiye’de bulunan binaların yüzde 55 gibi büyük bir bölümünde TOKİ konutları ve yapı denetim sistemi ile güvenilirği sağladıklarını söyleyen Erdoğan, 150 bin yeni sosyal konutun ise çalışma aşamasında olduğunu belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MİLLET BAHÇESİ AÇIKLAMASI !

Muhalefet tarafından sıklıkla maliyetleri sebebi ile eleştirilen millet bahçesi projeleri ile ilgili de açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projeler vasıtası ile ekolojik koridorlar oluşturduklarını, bu sayede şehirlerin nefes aldığını belirterek millet bahçelerinin bunun ayrıca olası afet olaylarında toplanma alanı olarak ta kullanılacakları hatırlatmasında bulundu. Millet bahçesi projelerinin de TOKİ tarafından hassasiyetle hayata geçirildiğini ifade etti.

Ne düşünüyorsunuz?

182 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ, Isparta Sütçüler’de Konut İnşa Ettirecek !

İzmir Karabağlar’da 285 Adet Konut Açık Artırma Usulü İle Satılacak !