in ,

Filyos Limanı Projesi’nde Son Durum

Ulaştırma Bakanı Açıkladı…

Türkiye’nin en önemli yatırım projeleri arasında bulunan Filyos Limanı projesi ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yeni bir açıklama yaptı. Türkiye’de büyük bir heyecan yaratan doğalgaz keşfinin ülkeye giriş yapacağı nokta olması sebebi ile projenin önemi daha da artmıştı.

FİLYOS LİMANI PROJESİ’NDE SON DURUM NE ?

Bölgenin kalkınmasında büyük önem taşıyan Filyos Limanı projesini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu projenin tamamlanma oranını açıkladı. Filyos Liman projesinin genelinde altı yapı gerçekleşme oranının şu ana kadar yüzde 99,5 seviyesine ulaştığını belirterek “Bizleri milletçe sevince boğan doğal gaz keşfinden sonra TPAO’nun Filyos Limanı ve geri sahasından faydalanması için limanımıza tahsis edilen alan da genişlemiştir. Doğal gaz çalışmaları için gereken lojistik destek limanımızdan sağlanacak.

Filyos Limanı hizmete girdiği ilk günden itibaren bölgemizi kalkındıracak, ekonomiye, istihdama büyük bir katkı verecektir. Elbette yalnızca limanı yapmakla iş bitmiyor. Bu limanın bağlantı yollarını da en uygun şekilde tesis etmeniz gerekiyor. Filyos Limanı ve Filyos Endüstri Sanayi Bölgesi İltisak Hattı Bağlantısı projesi ile 12 kilometre demir yolu ve 4,5 kilometre kara yolu inşa edeceğiz” diyerek projenin önemine değindi.

Filyos liman projesinin mavi vatan için büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Bakan Karaismailoğlu liman projesinin ile birlikte Mithatpaşa Tünelleri projesinin de büyük öneme sahip olduğunu dile getirdi. Liman projesi tamamlandığı anda bölgenin ekonomik kalkınmasında kilit bir rol üstlenecek.

Ne düşünüyorsunuz?

189 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kamuya Ait 50 Daire İhaleyle Satılacak !

Sosyal Konut Projesi Hayata Geçiyor