in ,

İstanbul’da 12 Projede 15 Bin Yeni Konut Hayata Geçecek !

Emlak Konut GYO’nun hedefi, 2022 yılında 20 bin konutu daha satışa çıkarmak…

Arz sıkıntısı yaşayan piyasayı canlı tutan Emlak Konut GYO, yeni projelerini bekleten konut üreticilerini de harekete geçirmeyi hedefliyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, İstanbul’da Başakşehir, Çekmeköy, Sarıyer Ayazağa, Küçükçekmece, Kartal ve Avcılar ilçelerinde bulunan projeleri hayata geçireceklerini açıkladı.

“Bu yılın sonuna kadar, portföyümüzdeki mevcut arsaları da geliştirerek 20 bin bağımsız bölümü daha satışa sunmayı hedefliyoruz. Beklenti ve ihtiyaçlara çözüm olacak yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Balkon ve bahçe…

Yatay mimari ile planladığı yeni projelerinde dönemin ihtiyaçları kapsamında hareket eden Emlak Konut GYO, Çekmeköy’de başlayacak ve 4 bin adet bağımsız birim olacak projede dairelere ait teras, geniş balkon ve bahçeler yer alacak. Avcılar’ın Firuzköy semtinde Küçükçekmece Gölü’ne komşu konumu ile hayata geçirilecek projede de 6 bine yakın konut, geniş bahçe, balkon ve teras alanlarıyla tasarlandı. Küçükçekmece’de 4. etabı satışa sunulacak Bizim Mahalle projesi, Başakşehir’de Vadi Evleri 2. etap, Başakşehir’in önemli merkezi pozisyonundaki Kayabaşı ve Kartal’da da projeler mimari tasarımı ve donatılarıyla hayat buluyor.

‘60 aya sıfır faiz’

Emlak Konut GYO’nun bu hamlelerinin sektörde ‘domino etkisi’ yapacağını kaydeden Hakan Gedikli, “Piyasada yeni ihalelerin yapılması, satışların başlaması ve vatandaşın bu projelere talep göstermesi diğer konut üreticilerini de harekete geçirecektir. Bekleyen üreticiyi; arsası olanı, elinde sözleşmesi olanı cesaretlendirecektir. Özel sektörün de üretime başlayacağını zamanla göreceğiz” dedi. Emlak Konut GYO’nun piyasadaki konut fiyat artışlarına karşılık ulaşılabilir fiyatlar için taksit bedellerini azaltmaya yönelik bir çalışması da var. Buna göre satın alma koşulları yeni satışa sunulacak projelerde iyileştiriliyor, 60 aya kadar vade farksız, taksit azaltan, ara ödemeli koşullar sunuluyor. Ayrıca yine ulaşılabilir fiyatlar için lüzumsuz geniş alanlar yerine daha küçük tipte, ihtiyaçları karşılayacak, kullanılabilir daire tipleri tasarlanıyor.

Fikirtepe’de yıl sonu hareketi

Fikirtepe’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesi altında çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Hakan Gedikli, bir master plan kapsamında hareket edildiğini ifade etti. Gedikli, “Dağınık olan donatı alanlarını topladık. Artık 170 bin metrekare tek parça, yeşil alandan oluşacak. Silüetiyle, cephesiyle, tüm alanı bir bütün olarak çalıştık. Cephe aydınlatmasına kadar bir bütün olması için çalışıyoruz. Ayrıca bölgeye çok büyük hareket getirecek bir prestij caddesi yapılacak. İstanbul’daki en iyi caddelerden biri olacak. İhaleleri tamamlıyoruz. 3 adet ihale yaptık. Önümüzdeki ay 2 ihale daha yapacağız. Tahliyeler ekim ayında sona eriyor. Artık Fikirtepe yıl sonu itibarıyla bir şantiye ve inşaat alanına dönecek” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

88 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Boş Ev İçin Aidat Ödenir Mi ?

İzmir’de 23 Bin Kişiye İstihdam Sağlaması Beklenen Projeler Onaylandı