in ,

Karadeniz-Akdeniz Otoyolu Projesi Devam Ediyor

Ordu-Mersin arası ulaşım 6 saate düşecek !

1929 yılında temeli atılan ve 1970’li yıllarda yapımı durdurulan Karadeniz- Akdeniz Otoyolu Projesi devam ediyor. Ordu-Mersin arası ulaşımı 6 saate düşürecek 818 kilometrelik otoyol inşasının yüzde 84’ü tamamlandı. 5’i direkt olmak suretiyle 55 ilin ticaretini etkileyecek otoyolun Samsun ekonomisine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Bağlantı Samsun İçin Önemli !

Öte yandan hava, deniz, demir ve karayolu ulaşım bağlantılarının bütününe sahip bölgenin tek kenti Samsun, jeopolitik avantajlarını sektörel yatırımlarda kullanarak ticaret ve sanayi üretimindeki gücünü artırıyor. Türkiye’nin 4. büyük lojistik köyünü hayata geçiren kent, Karadeniz ve Orta Doğu ülkelerinin stratejik ürün depolama merkezi haline geliyor. Samsun-Sivas Demiryolu’nun tamamlanması ve sonrasında hızlı trenin faaliyete geçecek olmasıyla Samsun, ulaşım ve taşımacılıkta önemli bir konuma kavuşacak.

Organize Sanayi Bölgeleri’nde ikinci Etap Çalışmaları

Limanları, orta ölçekli sanayi siteleri, serbest bölgesi ve 5 organize sanayi bölgesine ilave yatırımlar gerçekleştiren Samsun’da Gıda OSB’de 214 dönümlük ikinci etap çalışmaları sürüyor. Kavak OSB’de yüzde 50, Bafra OSB’de yüzde 70 doluluğa ulaşılırken, her iki ilçedeki organize sanayi bölgelerinin ikinci etap çalışmaları devam ediyor. 10 bin dönüm arazi üzerine yeni kurulan Havza Bekdiğin OSB’de ise yatırımcı firma sayısı artarken, arazi genişliği 20 bin dönüme çıkarılıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

55 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Karaburun İçme Suyu Projesi İçin Kamulaştırma Yapılacak

Borsa İstanbul’a Ortak Oldu !