in

Meydan Ardıçlı’da Yabancıya Dev Satış!

Koronavirüs salgını sürecinde online satışa geçen ilk şirketler

Meydan Ardıçlı'da yabancıya dev satış! voorgo.com

Özyurtlar ve Bahaş Holding ortaklığı imzasıyla inşa edilen ‘Meydan Ardıçlı’ya yabancı yatırımcılar akın ediyor. Başta Çin olmak suretiyle, İran, Yemen ve Cezayirli yatırımcıyla whatsapp üzerinden iletişime geçilerek 80 adet ticari alanın satışı gerçekleştirildi. Proje, yerli yatırımcı kadar yabancı yatırımcı istekleriyle de satışlarda ön planda.

Koronavirüs salgını sürecinde satış faaliyetlerini hızla online’a taşıyarak örnek bir girişimde gerçekleştiren ‘Meydan Ardıçlı’, sahip olduğu kuvvetli dijital altyapısının karşılığını aldı. Sektörde başlattığı “Yeni Yaşam Dalgası”nı, online ortamda interaktif bir biçimde tanıtarak uluslararası yatırımcıların harekete geçmesini sağladı. Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding’in sektördeki tecrübesi ve finansal gücü ile Esenyurt’ta hayata geçirilen dev proje, salgın sürecinde yabancı yatırımcıların radarına girdi. Online satışta en yeni teknolojilerin kullanıldığı, whatsapp uygulamasına da satış sürecinde yer verilen proje, online ortamda bir yatırım iklimi oluşturdu. 67 bin metrekare büyüklükte arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 ev ve 125 ticari ünite ile alışveriş ve eğlence fırsatı sağlayan sokak ve caddelerden meydana gelen bu dev projede, 80 ticari alan, Çin, İran, Yemen ve Cezayirli yatırımcılara satıldı.

Esenyurt’un en kıymetli bölgesi Doğan Araslı Bulvarı’nda inşa edilen Medyan Ardıçlı projesinin sahip olduğu yüksek pirim potansiyeli ile birlikte; konut, iş,okul ve sosyal yaşamı oluşturan donanımıyla her dönemde talep göreceğine dikkat çeken Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, konu ile ilgili şu şekilde konuştu:

”Pandeminin tüm dünyada yarattığı kötü etkiyi, yatırımcılarımıza online fırsat sunarak avantaja dönüştürdük. Yabancı yatırımcılara sesimizi daha yüksek tonla duyurabildik. Pandemi sebebiyle yatırımlarını ötelemeyi tercih eden yabancı yatırımcılar, projemizden çok etkilendiler. Yatırımcılarımızın, gerçekleştirdiğimiz sunular ve canlı yayınlarla projemizi yerinde inceleme ihtiyacı hissettirmeden, online ortamda satın alma kararı vermelerini sağladık. Online satışın kazanımları çok büyük oldu. Ekran karşısından, saniyeler içinde Çin’e, Yemen’e, Cezayir’e, İran’a gittik. Yine saniyeler içinde satış prosedürlerimizi tamamladık.”

Tamer Özyurt, şunları açıkladı:

“Dev projemizde 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olarak bilinen daire büyüklüklerinden farklı beş ayrı seçenek sunuyoruz. Yüzde 75’inin tamamlandığı projemizin sahip olduğu, kamuya açık alışveriş ve yeme- içme mekanlarından oluşan cadde ve sokakları, dünyanın en büyük metropollerinden esinlenilerek inşa edilen meydanı ile koronavirüs ile oluşan izole yaşam beklentisine tek başına yanıt veriyoruz. Yatırımcılarımızı, iş, okul ve konut arasında yaşamlarını sürdürecekleri bir konutla değil, yaşamın tüm unsurlarını içine alan, tamamen izole bir yaşamla buluşturuyoruz.. Hemen tapu, hemen teslim ayrıcalığıyla yatırımcılarımız güvenilir yatırımla tanışıyor. Tüm bu faktörler ile birlikte online ortamda en yeni teknolojileri kullanarak sürdürdüğümüz satış faaliyetlerimiz yardımıyla, toplam 80 ticari alanımız, Çin, İran ,Yemen ve Cezayirli yatırımcılar tarafından satın alındı.”

545 milyon TL’lik yatırım

Teslim aşamasına geçmeden yüzde 70’inin satışının bitirildiği proje, bilinen daire büyüklüklerinden farklı seçenekleri ve dünyanın en büyük metropollerinden esinlenilerek yapılan meydanı ile İstanbul için “Yeni Yaşam Dalgası” olarak nitelendiriliyor. 545 milyon TL’lik yatırımla 67 bin metrekare büyüklüğünde arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari ünite ile kamuya açık alışveriş ve eğlence fırsatı sunan sokak ve caddelerden oluşan proje, her türlü detaya yer verilen donanımıyla sektöre üst düzey bir boyut kazandırıyor. İlk etabın teslimlerinin tamamlandığı projenin 2’nci etabının yıl sonuna doğru, kalan kısmının ise 2021’de teslim edilmesi hedefleniyor.

Ne düşünüyorsunuz?

113 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Mesa Koza 66 projesine ödül! voorgo.com

Mesa Koza 66 projesine ödül!

Tüm Mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladı! voorgo.com

Tüm Mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı!