in ,

Murat Kurum Sanayi Tarımı, Turizm, Akıllı Şehir Projeleri’ne Dair Açıklama Yaptı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da katıldığı aktivite kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bakanlığın yeni çalışmaları ve üzerinde durduğu konular ile ilgili konuştu. Bakan Murat Kurum’un gündeminde sanayi tarımı, turizm, akıllı şehirler projeleri vardı.

ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM YENİ PROJELERİ AÇIKLADI

Bakan Murat Kurum, Konya’da gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında ilk olarak Konya Bilim Merkezi’nde düzenlenen 8. Konya Bilim Festivali’ne katıldı. Burada hem çocuklarla hem de gençlerle vakit geçiren Bakan Murat Kurum, yaptığı konuşmasının başında 2023 ve 2053 Türkiye’si için çalıştıklarını söyledi.

Önümüzdeki yıllarda kuvvetli Türkiye için atılması gereken adımlar ile ilgili konuşan Bakan Murat Kurum, projelerle gelişmeye devam edildiğini ifade etti. Bu kapsamda hem bakanlık hem de hükümet olarak atılan adımlar ile ilgili bilgiler veren Çevre Bakanı Murat Kurum şu ifadeleri kullandı.

“İklim değişikliği ile mücadele ediyoruz. Sanayimizi, tarımımızı, turizmimizi geliştiriyoruz. Geliştirmeye devam edeceğiz. Akıllı şehirler kuruyoruz. Artık insansız hava araçlarımız, helikopterlerimiz yapılıyor ve dünyaya ihraç ediliyor. İnşallah gençlerimiz bu teknoloji ve bilim merkezlerinde çok daha iyilerini üretecek. Sadece Türkiye için değil, dünya genelinde bizi bekleyen mazlumlar var.”

Murat Kurum konuşmasının son bölümünde ise bu nedenlerden dolayı Konya‘nın ve Türkiye’nin yalnızca kendini ilgilendirmediğini tüm dünyaya yardım elinin uzatılacağını ifade etti.

Ne düşünüyorsunuz?

104 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Taş Yapılara İmar Teşviki

Harç Masraflarının Kaldırılması Planlanıyor