in ,

Okullara 176 Milyon Liralık Destek Sağlandı

Projenin 2021 yılı ilk performans değerlendirme toplantısı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında bugüne kadar okullara 176 milyon liralık destek sağlandığını açıkladı.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’nin 2021 yılı ilk performans değerlendirme toplantısı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda projenin ilk üç ayında bin okula bin kütüphane kurulduğu, ilaveten 200 milyon liralık bütçenin 85 milyonluk kısmının 2020 yılında kullanılarak, okulların mevcut laboratuvar ve atölyelerinin güçlendirildiği ifade edildi.

Proje kapsamındaki bin okulun bakım ve onarımlarına da öncelik verildiği, bu nedenden dolayı 2020 yılında 50 milyon liralık yatırım yapıldığı kaydedildi. 2021 yılında güçlendirme kapsamında olan okullara 250 milyon TL’lik ödenek tahsis edildiği dile getirilen toplantıda, proje kapsamındaki bin okulda öğretmenlere yönelik kurtarma, fikri mülkiyet hakları ve ölçme ve değerlendirme teknikleri eğitimlerinin de devam ettiği ifade edildi.

“Bugüne kadar okullarımıza 176 milyon liralık yatırım yaptık” Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi ile bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmayı, diğer yandan da okullar arası başarı farklarını azaltmayı hedeflediklerini söyleyen Bakan Yardımcısı Özer, “Projeyi 3,5 ay önce başlattık. ‘Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’ okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını ihtiva eden çok kapsamlı bir proje. Şu an her şey takvimine göre ilerliyor. Bugüne kadar okullarımıza 176 milyon liralık yatırım yaptık. Bu toplantıda da projenin 3,5 ayını ve önümüzdeki aylarda yapılacak çalışmaları detaylı bir biçimde arkadaşlarımızla beraber değerlendirdik” dedi. Ayrıca toplantıya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Strateji Dairesi Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Nezir Gül, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk, Bakan Danışmanları Dr. Sevil Uygun İlikhan, Dr. Aylin Şengün Taşçı, Dr. Hayri Eren Suna ve 81 il milli eğitim müdürü katıldı.

Ne düşünüyorsunuz?

152 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Daire Başına İki Otopark Zorunluluğu Getirildi

Arazi, Arsa, Konut, İşyeri İhale İlanları