in ,

Rize’de Kentsel Dönüşüm Projesi İçin Start Verilecek

Rize Belediyesi işyeri sahiplerine tebligat gönderdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ tarafından Rize şehir merkezi için planlanan Belediye Blokları Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları için görüşmeler başladı.

Rize Belediyesi’nin koordinesinde, Rize şehir merkezinde 23 dönümlük alan üzerinde uygulanacak olan Belediye Blokları Projesi yapımı öncesi şu an mevcut alanda bulunan kiracı ve işyeri sahiplerine Rize Belediyesi tarafından tebligat gönderildi.

Projenin yapımı ile ilgili gelinen süreçte, TOKİ, TOKİ iştiraklerinden Gayrimenkul Değerleme A.Ş (GEDAŞ) ve Belediye yetkilileri alanda bulunan hak sahipleriyle bir araya gelerek satış fiyatları, taşınma ve kira yardımı gibi konularda görüşmelere başlandı. Rize şehir merkezinin çehresini değiştirecek Belediye Blokları Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, eski duraklar bölgesi olarak bilinen alanda oluşturulan ofiste yapılacak görüşmelerin sonrasında çalışmalar başlayacak. 10-15 yıl konuşulan, uzun zamandır gündemde olan meselelerin çözümü konusu ile ilgili vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçebilmek adına çalışmalar hassas bir şekilde yürütülüyor.

Ne düşünüyorsunuz?

89 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ticaret Bakanlığı Kira Desteği Alabilecek İş Kollarını Açıkladı

Nasreddin Hoca’nın Yaşadığı Evin Restorasyon Çalışmaları Tamamlandı