in ,

Satışı Devam Eden Toki Konutları

Toki, konut satış ilanlarını yeniledi !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye’nin farklı illerinde ev satışlarına devam ediyor. Dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmayı misyon edinen TOKİ tamamlanan konutları sırayla satışa çıkarıyor.

Konut satış duyurularını yapan TOKİ belirli bir süre içerisinde başvuruları kabul ederek ev satışlarının kimlere yapılacağını kararlaştırıyor. TOKİ piyasasın çok altında fiyatlarla konut satışı yapması sebebiyle son derece yoğun ilgi görüyor.

TOKİ tüm bunların dışında vatandaşlara ödeme kolaylıkları da sağlıyor. Kira öder gibi vatandaşların ev sahibi olmalarına dair imkan yaratan TOKİ, ev teslimini yapmadan da ödemeleri başlatmayarak diğer bir avantajı daha kullanıma sunuyor.

667 TL TAKSİTLE BALIKESİR MANYAS’TA TOKİ’DEN SATILIK KONUTLAR

TOKİ, Balıkesir ili Manyas İlçesi Kızık Mahallesi’nde yapılan konut projesinde şu anda 166 konutun satışı devam ediyor. 2+1 büyüklüğünde olan bu konutların fiyatları 136 Bin TL ile 199 Bin TL arasında değişiyor.

TOKİ bu konutlar için ödeme şartlarını da açıkladı. Buna göre yüzde 12 peşinat istenirken 180 ay vade ile ödeme yapılabilecek. 667 TL taksitle bu projeden ev sahibi olunabilecek.

TOKİ’DEN KIRŞEHİR’DE SATILIK KONUTLAR

Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi’nde TOKİ tarafından yapılan 71 adet ev satışa çıkarıldı. Bu konutlar için 165 Bin TL ile 199 Bin TL arasında değişen satış fiyatları belirlendi.

Bu konutları satın almak isteyen vatandaşlardan yüzde 12’lik bedeli peşin olarak ödemeleri isteniyor. 180 ay vade ile satılan bu konutlarda vatandaşların aylık taksitleri 810 TL oluyor.

479 TL TAKSİTLE KONUT SATIŞI

TOKİ‘nin Bolu’nun Seben ilçesinde inşa ettiği projesinde de şu anda konut satışı yapılıyor. Bu kapsamda 4 adet konut satışı gerçekleştiriliyor. Konutların satış fiyatları 143 Bin TL olarak açıklanırken TOKİ seçeneklere göre 180 ve 240 ay vade imkanı sunuyor.

Yüzde 12 peşinat ödemesi yapanlar 180 ay vade hesabı ile aylık 703 TL taksit ödüyorlar. Yüzde 20 peşinat ödeyenler ise 240 ay vade ile 479 TL taksitle bu konutlardan satın alabiliyorlar.

Ne düşünüyorsunuz?

123 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Tasfiye Kararı İle 45 Bin Aile Mağdur Oldu

Müteahhitler Birliği’nden Temmuz 2021 Raporu !