in ,

Satışta Olan TOKİ Projeleri

Kurum 3 farklı şehirde bulunan TOKİ projelerinden konut satışı yapacağını duyurdu. Kurumun resmi sitesinde ilan edilen konut satışları, ödeme avantajları ve müracaat işlemlerinin nasıl yapılacağı haberimizde…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın 2021 yılı satışları Ocak ayının ilk haftası itibarıyla başladı.

Satışta Olan TOKİ Projeleri

TOKİ Başkanlığı’nın konut satışları yapmaya başladığı şehirler Denizli, Çorum ve Zonguldak oldu. Kurumun işyeri satışı yapmış olduğu şehir ise Van. Bu konut ve işyeri satışlarında ön koşul ve kura bulunmuyor.

Ev alma hayali kuranlar için Çorum ve Denizli’de bulunan projeler alt gelir grubu için satışa çıkarılan projelerden. Zonguldak’ta bulunan projede ki satışlar ise orta gelir grubu satışı. Alt gelir grubunda bulunan konutlardan almak için ikamet şartı, yaş şartı, gayrimenkul sahibi olmama şartı, gelir şartı yer alıyor. Orta gelir grubundan konut almak isteyenlerden ise yalnızca genel koşullar talep ediliyor. Evler için TOKİ Başkanlığı 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade sunuyor. Bu vade ve süreçler ödeme yapılacak peşinat tutarına göre değişiyor. 2+1 ve 3+1 dairelerden satışlarda en düşük taksit tutarı 240 ay vadeli proje için 422 TL olarak açıklandı. Son müracaat tarihi Çorum ve Denizli için 31 Mart, Zonguldak için 31 Haziran.

İşyeri alacak olanlar müracaatlarını 31 Mart tarihine kadar yapacaklar. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek işyerleri için çıkartılan ödeme planına dair TOKİ Başkanlığı “İşyeri seçimini yapan alıcılar projenin vade seçeneğine göre peşin ödemede yüzde 10 indirim, yüzde 10 peşinat 120 ay ve yüzde 10 peşinat 156 ay vade programları kapsamında peşinatlarını /peşin ödemesini ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.” bilgisini verdi.

Başvuru Nasıl Yapılacak ?

TOKİ projelerine müracaatlar Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden yapılıyor. Alt gelir grubunda bulunan konut projelerinden alacaklar için il genelinde bulunan bir banka şubesinden başvuru yapılabiliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

664 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Belediye Başkanı, İlçede Oturanlara ‘Evinizi Satmayın’ Uyarısında Bulundu

Yetki Belgesi Olmayan Emlakçılar İçin İhbar Hattı Oluşturuldu !