in ,

Türk Müteahhitler En Çok Rusya’da Faaliyet Gösterdi

Türk müteahhitlerin başarısı bir kez daha gururlandırdı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan inşaat sektörünün yurt dışında üstlendiği proje ve ülke sayısı ile toplam proje tutarını açıkladı. Türk müteahhitlerin başarısı bir kere daha gururlandırdı.

İnşaat sektörü büyük bir hızla büyümeye devam ederken bilhassa Türk müteahhitlerin yurt dışındaki başarısı bir kere daha gururlandırdı. Konu ile ilgili açıklama yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan müteahhitlik sektörünün bugün itibari ile 128 farklı ülkede toplam değeri 418.7 milyar dolara ulaşan 10 bin 525 proje gerçekleştirdiğini ifade etti.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Genel Merkezi içeriğinde yapılan 2020 yılı Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri değerlendirme toplantısına katılan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan önemli açıklamalar yaptı. Pekcan, bugüne kadar farklı kıtalarda bulunan 128 ülkede Türk müteahhitlerin evrensel çapta büyük başarılara imza attığını, 2021 yılında daha da büyük başarılara imza atmak için çalışacaklarını dile getirdi.

TÜRK MÜTEAHHİTLER EN ÇOK RUSYA’DA FAALİYET GÖSTERDİ

2020 yılında yaşanan koronavirüs salgınına rağmen Türk inşaat sektörünün büyük bir başarı gösterdiğini söyleyen Bakan Pekcan, “Yıl sonunda üstlenilmiş olan yeni projelerin bilgilerinin de eklenmesiyle, 2020 yılını 15 milyar doları aşan bir büyüklükle kapatmış olacağımızı öngörüyoruz. Bu büyüklüğün, dünya ekonomik ve siyasi konjonktüründe yaşanan çoğu olumsuzluk ile birlikte 2020 yılı Mart ayı itibarıyla Covid-19 salgınının evrensel ölçekte yaşattığı daraltıcı etkilere bağlı olarak tüm ülkelerin kısa vadeli yatırım politikalarını ertelemesine rağmen elde edilmiş önemli ve takdire şayan bir başarı olduğunu düşünüyoruz” diyerek 2021 yılında daha iyi bir performans göstereceklerini dile getirdi.

Türk müteahhitler 2020 yılında en fazla Rusya’da proje üstlenirken bu projelerin toplam tutarı 4.6 milyar dolar olarak açıklandı. Türk müteahhitler dünya çapında 128 ülkede iş yaparak büyük bir başarıya imza attılar.

Ne düşünüyorsunuz?

231 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Uzmanlar, Vergi Mahkemesine Dava Açılmasını Öneriyor

İmar Davalarında Yeni Yargılama Usulü