in

Apartmanda Hangi Saatlerde Tadilat Yapılır ?

Apartmanda Tadilat Gürültüsü Nereye Şikayet Edilebilir ?

Son dönemde apartmanlarda tadilat işlemleri artarken buna bağlı olarak tadilat şikayetleri de arttı. Özellikle de apartman tadilat saatleri dışında yapılan tamiratlar gürültü şikayetlerine neden olurken yine bazı komşular arasında izinsiz tadilat işlemleri de dava konusu olabiliyor.

Bazı kolay tadilatlar için izin alınmasına gerek olmazken bazı büyük tadilatlar için ise mutlaka tamire başlamadan önce izin alınması zorunludur. Aksi halde olası bir şikayet durumunda hem para cezası uygulanmakta hem de tadilat işlemi durdurularak iptal edilmektedir.

APARTMAN TADİLAT SAATLERİ KAÇ ?

Apartmanlar farklı kişilerin aynı yerde yaşadıkları çok katlı yaşam merkezleridir. Bu nedenle gerekli huzurun ve düzenin sağlanabilmesi adına mutlaka belirli bir düzenin sağlanması gerekir. Bu düzeni sağlamak adına da kurallar uygulanır. Bu kapsamda tadilat saatleri belirlenmiştir.

Buna göre hafta içerisinde apartmanda tadilat saatleri 08:30 ile 17:00 olarak uygulanmaktadır. Yani en erken 8:30’da başlayan tadilatlar en geç 17:00’de bitirilmelidir. Hafta sonu tadilat saatleri ise 11:00 – 17:00 olarak uygulanmaktadır.

APARTMANDA TADİLAT GÜRÜLTÜSÜ NEREYE ŞİKAYET EDİLİR ?

Tadilat gerçekleştirilirken doğal bir gürültü çıkması, beklenen ve bir yere kadar da anlayış gösterilen bir durumdur. Uygun saatlerde yapılan ve site yönetimi / komşulara haber verilen tadilatlar problemsiz halledilir. Fakat durumun rahatsız edici bir boyuta ulaşması halinde şikayetinizi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın Alo 181 hattına iletebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

189 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Faizsiz Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Emlak Katılım’dan Yeni Destek…

16 İlde Bulunan 144 Arsa İçin Satış İlanı Yayımlandı !