in ,

Arsa Yatırımları Nerelere Yapılmalı ?

Yatırımcıların Nasıl Bir Yol İzlemeleri Gerekiyor ?

Belli bir birikiminiz var ve arsa alıp satarak değerlendirmek mi istiyorsunuz ? Arsanın her zaman uzun vadede kazandıran bir yatırım aracı olduğu bilinir. Ancak süreyi biraz daha kısaltmak istiyorsanız, gelişmekte olan yerleri incelemelisiniz.

BÜYÜK ŞEHİRLERDE YENİ YOL VE HAVALİMANLARI DEĞERİ ARTIRIYOR

İstanbul’da üçüncü havalimanı, üçüncü köprü, Marmara otoyolu nedeniyle, çok büyük ölçüde değer kazanan bazı ilçeler var. Bu ilçelerde hem arsa, hem konut fiyatları büyük bir yükselişte. Kayaşehir, Altınkent, Çekmeköy, Arnavutköy, Poyrazköy, Yeniköy, Karaburun ve Halkalı…

ANKARA’DA MERKEZ GÜNEYBATIYA KAYIYOR

Başkentimiz Ankara, yatırım yapmak isteyenlerin incelediği bir diğer şehir. Şehir merkezinin konut ve nüfus yoğunluğu sebebiyle güneybatıya doğru ilerlemesi, Yaşamkent, Mamak, Etimesgut, Eryaman, Bağlum, Batıkent ve Örencik yatırım yapılan yerlerin başında geliyor.

İZMİR’DE LÜKS KONUT PROJELERİNE RAĞBET

İzmir’de Urla, Güzelbahçe, Bornova, Mavişehir ve Balçova, kentsel dönüşüm yaşandığı ve arsaların değerlenmesi bakımından öne çıkıyor.

Bursa’da Yenişehir, Görükle ve Karacabey, Adana’da Kozan ve Karaisalı Yolları, M1 Alışveriş Merkezi’nin Çevresi, Antalya’da Konyaaltı, Lara ve Kundu Yolu’ndaki arsalar rağbet görüyor.

Gaziantep’te Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımlar yoğunlaşmaktadır. Şehrin değer kazanan Oğuzeli Bölgesi’nde altyapı ve üst yapı çalışmaları da kuvvetli bir şekilde devam etmektedir. Konya Şanlıurfa’da Eyyübiye ve Karacadağ ise devlet desteği ile arazi bakımından değerlenen noktalardandır.

Ne düşünüyorsunuz?

125 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Satışları Neden Düşüyor ?

Dünya Sektörler Arası İş Birliği Forumu, Ankara Hilton Garden Inn Otel’de Gerçekleştirilecek !