in

Bankaların Sattığı Taşınmazlar Nasıl Alınır ?

Süreç Nasıl İşler ?

Bankalar tarafından satışa çıkarılan çok sayıda taşınmaz bulunuyor. Bu mülk satışları ile çok indirimli fiyatlar ile yatırım yapmak mümkün olabiliyor. Peki mülk satışlarına müracaatlar nasıl yapılır ? Satış prosedürü nasıl gerçekleştirilir ?

Bankalar mülkiyeti kendilerine ait olan taşınmazları satışa çıkarıyorlar. Dönemsel olarak yayımlanan bu ilanlara müracaat etmek isteyecek kişiler nasıl bir yol izleyecekler ? Tüm detaylar haberimizde…

SATIŞ İLANLARINA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Öncelikle bilinmesi gereken ilk detay, taşınmaz satış ilanlarının bankaların resmi sitelerinden duyurulduğu…

Bankalar kendilerine ait olan internet sayfalarından mülk satışlarını duyururlar. Bankaların ilanlarına ulaşanlar bu ilanlara müracaatlarını yapabilirler.

Başvuru işlemleri iki şekilde yapılabilir. Birincisi elektronik müracaat, ikincisi ise şahsen müracaat.

Online müracaat, taşınmaz satışı için ilan yayımlayan bankanın, internet bankacılığı işlemleri üzerinden başvuruda bulunmaktır. İnternet bankacılığı üzerinden sisteme giriş yapabilenler müracaatlarını, tekliflerini bankaya bu şekilde sunarlar.

İkinci yöntem ise şahsen müracaatlardır. Bu başvurular ise bankanın şubesine giderek yapılır. Herhangi bir banka taşınmaz satışı için ilan yayımlarsa o bankanın şubesine giderek müracaat edilebilir.

İŞLEMLER NASIL TAMAMLANIR ?

Online yada şahsen yapılacak müracaatların sonrasında taşınmazlar için teklif verilir. En yüksek teklifi veren, taşınmazı almaya hak kazanır. Taşınmaz alım hakkını kazananlar daha sonra banka şubeleri üzerinden tapu devir teslim işlemlerini tamamlarlar.

Ne düşünüyorsunuz?

190 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Adrenalin Park 15 Yıllığına Kiraya Verilecek

Aşk-ı Memnu Dizisinin Çekildiği Yalı Müze Oldu