in

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar ?

Emlak Danışmanlığı Eğitimini Neden Almalıyız ?

Gayrimenkul sektörü, gün geçtikçe artan hacmi ile kendine has yeni bir istihdam alanını da beraberinde getirdi.

Emlak Danışmanlığı, alıcı ve satıcıyı ortak noktada buluşturur ve gayrimenkul alım-satım ya da kiralama sürecinde pazarlama stratejilerinin doğru uygulanmasını sağlayan sistemin işleyişine katkı sunar.

Müşteri memnuniyetinin yanında iş hacmini artıran Emlak Danışmanlığı, emlakçılık yapmak isteyen ve kariyer hedefini bu alana yönlendirmek isteyenlere de yardımcı oluyor.

Yatırım ve pazarlama sektörünün önemli istihdam alanlarından birini oluşturan Emlak Danışmanlığı, kuramsal bilginin yanında inşaat sektörüne de destek sunar.

Amerikan Pazarlama Birliği’nin (American Marketing Association) yaptığı son araştırmaya göre günümüz emlak sektöründe pazarlama yöntemleri, iletişim normları ve müşteri odaklı yaklaşımlar satışı etkileyen en önemli etkenler arasında sayılıyor.

Emlakçılıkta sadece satış prosedürlerinin doğru ve kusursuz yapılması değil bunun yanı sıra “geliştirilebilir” ve “yararlı” müşteri olarak kategorize edilen bireylere özel fikirlerin üretilmesi de başarıda önemli rol oynuyor.

Döviz, ekonomik iniş-çıkışlar, fiyat ve faiz değişimleri gibi ekonomik süreçlerin alıcı veya kiracılara doğru aktarılması, şehirlere özel muhit veya bölge bilgilerinin kusursuz sunulması, talep edilen gayrimenkulün hızlı bir şekilde alıcıya sunulması fark yaratan hususlar arasında.

Günümüzde sadece büyükşehirlerde değil, Türkiye genelinde emlak danışmanlığı en önemli meslekler arasında yer almaya başladı. Bu nedenle gün geçtikçe ulusal düzeyde, eğitimli temsilcilere ihtiyaç duyuluyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yasalarda yapılan düzenlemeler ile hem alıcı ve satıcı hem de kiracı hakları tekrar düzenlenirken, emlak danışmanları taraftar arasında iletişimi sağlayan, her iki tarafında yararına olacak satış veya kiralamanın gerçekleştirilmesi için gerekli kuralların uygulanmasında öncülük eden arabulucular şeklinde de görülüyor.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar ?

Emlak Danışmanlığı eğitimleri, emlak sektöründe “danışman” unvanı almanızın yanında, para piyasaları, sermaye ve finansman alanında en güncel yaklaşım ve modellemeleri de sunar.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi ile; alanınızda sizi öne çıkaracak ayrıntılara hakim olabilirsiniz.

Alıcı ve satıcı arasındaki iletişimin püf noktaları,
Alım – satım prosedürlerinin hukuki gerekleri,
Tapu ve kadastro prosedürleri
Kitle iletişim kanallarının etkin kullanımı,
Reklam ve tanıtım hizmetlerinin kullanımı.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi’nin sonrasında sadece emlakçı olarak değil, bankacılık bünyesinde de de prestijli ve saygın bir konum elde edebilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi’nin sonrasında Türkiye genelinde geçerli olan sertifikanız ile sadece büyükşehirlerde değil, ülkenin gözde turizm merkezlerinde de çalışmalarınızı basitçe yürütebilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Eğitimi Neleri Kapsar ?

Emlak sektörüne dair genel kavramlar,

Türkiye’de emlak pazarı ve özellikleri,

Emlakçılıkta hedef kitle ve reklam ilişkisi

Alıcı ile etkili görüşme yöntemleri,

Emlak sektöründe resmi yazışmalar,

Tasarruf ve tasarruf yönlendirmeleri,

Kentleşme, imar ve şehir planlaması hukuku,

Alım – satım, kiralama ve yatırım prosedürleri,

Etkili satış ve pazarlama yöntemleri,

Emlak sektöründe güncel yaklaşımlar,

Mesleki mevzuat ve mevzuatın uygulanması.

Emlak Danışmanlığı Eğitimini Kimler Alabilir ?

Emlakçılık ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler, emlakçılık sektörüne ilgi duyanlar, bu alanda kariyer planlaması yapanlar, bir emlak bürosu açarak gelirlerini artırmak isteyenler, etkili satış-pazarlama yöntemlerine hakim olup meslek hayatında başarılı olmak isteyenler, en az ortaokul mezunu ve 18 yaş üzeri olan herkes Emlak Danışmanlığı Eğitimi alabilir.

Ne düşünüyorsunuz?

63 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Sermaye Artırımı Başvurularını Onayladı

Vakıfbank’tan 2 Yıl Ödemesiz Yüzde 0.69 Faiz Oranlı Konut Kredisi