in

Eşyalı Kiralık Dairenin Avantajları Nelerdir ?

Eşyalı daire kiralarken nelere dikkat edilmeli ?

Kiralık ev ararken kimileri eşyalı ev seçeneklerini değerlendirirken kimileri de yok ben bir başkasının eşyasını kullanmam diyerek eşyasız ev seçeneklerine yöneliyor.

Peki ama, dairenin eşyalı olması ne anlama geliyor? Tutacağınız ev; beyaz eşyasıyla, yatak odasıyla, koltuk takımıyla, dolaplarıyla kusursuz bir ev ya da belli başlı birtakım eşyaların bulunduğu bir ev olabilir. Ev sahibi ya da emlakçı ilanı verirken, evde bulunan eşyaların neler olduğunu belirtir ve bu eşyalar kira süreci boyunca sizin kullanımınıza sunar. Kiracılık süresinin bitiminin ardından sizden, tüm eşyaları aldığınız gibi bırakmanız beklenir. Eşyalı kiralık daire tam benlik diyenlerdenseniz sizler için araştırdığımız avantaj ve dezavantajlara bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Eşyalı Kiralık Dairenin Avantajları

Hem eşyaların fiyatlarını hem de kiraların ücretlerini duyanların dudaklarının uçukladığı bir dönem yaşıyoruz desek abartmış olmayız. Durum böyle olunca da kiraya bir miktar daha fark vererek eşyalı bir daireye taşınmak çok daha cazip hale gelebiliyor. Özellikle yalnız yaşıyorsanız ya da öğrenciyseniz eşya ile ilgili bir masrafa girmenize gerek kalmadan sahibinden eşyalı kiralık daire tercihi ile rahat bir nefes alabilirsiniz.

Üstelik eve ilk taşınacak kişi de sizseniz, değmesin kimse keyfinize. Adeta kendiniz dekora etmişsiniz gibi konforlu bir şekilde yeni evinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Alacağınız birkaç küçük dekorasyon ürünleri ile kendi zevkinizi de eve yansıttınız mı tamamdır bu iş.

Keyfi ya da iş gereği sık aralıklar ile taşınmak durumunda kalanlar için de eşyalı kiralık eve taşınmak son derece avantajlı bir durum oluyor. Bu şekilde hem taşınma sırasında zarar gören eşyalar olmadan rahatça ev değiştirmenin kolaylığını yaşıyor hem de nakliye masrafından kurtulmuş oluyorsunuz. Özellikle sürekli şehirler arası taşınma söz konusu ise, kesinlikle eşyalı kiralık daire tercihinde bulunulmasını tavsiye ediyoruz.

Bunun dışında taşınırken, İstanbul başta olmak suretiyle büyük şehirlerde hem stüdyo dairelerin yaygınlaşması hem de mevcut dairelerin genellikle dar olması nedeniyle birtakım problemler yaşanabiliyor. Bu problemlerin başında da yine eşya sorunu geliyor. Bu nedenle eşyalı ev kiralayarak yeni eve taşınırken oluşan sığamama durumunu da ortadan kaldırabilirsiniz.

Eşyalı Kiralık Dairenin Dezavantajları

Eşyalı kiralık ev seçiminde bulunmanın en büyük dezavantajı kendi zevkinize göre ev dekorasyonunu yapamıyor olmanızdır. Evin içerisinde bulunan eşyalar kira sözleşmesi yapılırken yazılır ve evden ayrılırken de bu eşyaların yerinde olması kiracıdan beklenir.

Ne düşünüyorsunuz?

116 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Nostaljik Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Konut Kredisi Nedir?