in

Ev Satışı İçin İlan Açıklamasına Neler Yazılmalıdır ?

Daire veya konut almak kadar, satılık ilanı vermek de oldukça zahmetlidir. Bu süreçte bilhassa nakit sorunu yaşayanlar hızlı bir satış gerçekleştirmek adına nelere dikkat etmelidirler ?

Özellikle satılık daire ile ilgili ilan açıklaması kısmının büyük bir titizlikle doldurulması, sürecin hızlanmasına zemin hazırlar.

Satılık daire ilanının daha çok yatırımcıya ulaşabilmesi adına evin tüm özelliklerinin kusursuz bir şekilde belirtilmesi gerekir.

İlan Herkes Tarafından Anlaşılır Olmalı

İlan açıklaması konut sahibi olmak isteyenlerin en fazla dikkat ettikleri unsurlardan biridir. İnternette satılık daire ilanı oluşturacaklar, ilan açıklamasını detaylandırdıklarında hızlıca sonuç alırlar.

Verilen ilanın herkes tarafından anlaşılabilmesi adına açıklayıcı olmaya özen gösterilmelidir.
Evin özellikleri, oda sayısı, konumu veya lokasyonu açıklandığında alıcı bulması daha basit hale gelir.

İlan açıklamasının herkes tarafından anlaşılabilmesi için lüzumsuz cümlelerden veya terimlerden uzak durmak önemlidir.

Konut fiyatlarının arttığı günümüzde internete verilen ilanın talep görmesi adına vitrine koymak ve açıklama kısmını dikkat çekecek şekilde sürekli güncellemek de önemli nedenlerden biridir.

Etkili satış adına ilanı veren kişinin iletişim bilgilerini de eksiksiz olarak kaydetmesi tavsiye edilir.

Evin Tüm Özelliklerinin Açıklanması

Evi alacak olan yatırımcının bilgili olması adına tüm özellikleri ilan içerisinde açıklanmalıdır.

Özellikle ilk kez ev alacakların teşvik edilmesi için dairenin önemli özellikleri ön plana çıkarılmalıdır.

Oda sayısı, mutfak, banyo, tuvalet durumu ve zemin durumu ifade edildiğinde yatırımcı daha fazla fikir edinebilir. Dairenin içinde yapılan tadilat ve onarımlar da ilanda açıklanmalıdır.

Lokasyon Durumu

Verilen konut ilanının hızlı bir şekilde alıcı bulabilmesi için lokasyon durumunun da belirtilmesi önemlidir. Okul, market, alışveriş merkezi veya hastane gibi yerlere yakın olduğunun açıklanması, ilanın kısa süre içerisinde talep görmesine zemin hazırlar. Yine aynı şekilde varsa eğer oyun parkı ve otopark da açıklamalar kısmında belirtilmelidir.

Kullanıma Hazır Olduğunu Belirtmek

İlan açıklamasında konutun kullanıma hazır olduğunu belirtmekte fayda var. Dairenin yapılı, bakımlı ve kullanıma hazır bir halde olduğunun açıklanması ilanın daha fazla kişiye ulaşmasına yardım eder.

Kullanıma hazır bir daire, ilanı verildiği andan itibaren en hızlı şekilde talep görür. Açıklamalar kısmında evin deprem etütlerinin de eksiksiz olduğu belirtilmelidir. Deprem riskinin fazla olduğu ülkemizde yatırımcılar belirtilen unsurlara çok fazla önem vermektedirler. Kullanım izninin olduğunun açıklamalar kısmına eklenmesi, satışın daha hızlı tamamlanmasına yardımcı olur. Herhangi bir konutu kısa bir süre içerisinde satabilmek için en ilgi çekici özelliklerini ön plana çıkarmak her zaman daha faydalı ve etkili olacaktır.

Ne düşünüyorsunuz?

310 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Japon Mimarisinin Özellikleri

Evin Değerini Hesaplama Yöntemleri