in ,

Gayrimenkul Koçluğu Nedir ?

Gayrimenkul koçluğunda başarının tanımı …

Gayrimenkul sektörü özgüven, azmin, iletişim yeteneğinin ve vizyonun birleşimiyle can bulur. Eğer bu alanda çalışanlara bakarsanız ilk önce iletişimi kuvvetli, özgüven sahibi, gözlem yapan, cesur ve girişimci olduklarını görürsünüz.

Emlak sektöründe tecrübelerini başarıyla anan bir firma dahi olsanız, müşterilerinizle iletişime geçme, iyi kar elde etme, firmanızı büyütme ya da değişime gitme gibi konularda bazen sıkıntılı zamanlar yaşamanız çok olası. Böyle durumlarda başvurulan en iyi çare deneyimli, işini hakkıyla ve kaliteyle yapan, saygın bir gayrimenkul koçuyla yol almaktır. İçinde bulunduğunuz sıkıntılı süreçte sizi doğru değerlendirerek en iyi çözüme ulaştıracak bir gayrimenkul koçu..

Gayrimenkul koçluğunda değerliliği belirleyen ölçüt sektörde tabiri caizse pişmek, ciddi tecrübelerle yoğrulmak diyebiliriz. Her gayrimenkul koçunun deneyimli ve emektar olmasını bekleyemeyiz kuşkusuz. Fakat bir gayrimenkul koçunun geçmiş tecrübelerine baktığımızda insan ilişkilerini, girişimciliğini, karşısında duran gerçeğin içine kaliteli hayaller serpiştirerek doğru kararı vermede yaratıcı bir ruhu da işin içine katmasını görmeliyiz.

Hem gayrimenkulün satıcısı, hem de alıcısı açısından en doğru kararı verme, iki tarafın çizgilerini bir noktada buluşturma ve herkes için yararlı adımlar atmayı yönetme gayrimenkul koçluğunda başarının tanımıdır. Konuya güncel ve farklı bir açıdan bakacak olursak da, sizin için sosyal medya hesabı yönetimi yapıp uygun reklam anlaşmaları düzenleyen gayrimenkul koçları da var. Siz iş portföyünüzün yoğunluğu içinde boğulurken, son derece cazip bir destek değil mi? Görüldüğü üzere koçluk kavramı çok kapsayıcı olduğu için, gayrimenkul sektöründe de bu kapsayıcılık birçok alana göre daha etkin.

Gayrimenkul koçluğu parayla güvenin, alış-satışla samimiyetin birleştiği noktada gerçek kimliğini göstererek, taraflar için en faydalı olanı tespit edip yönlendirme işidir.

Dolayısıyla gayrimenkul koçluğu eğitimle karakterin yoğrulması sonucu etkin olunacak bir meslektir. Bu bağlamda gerçek başarıyı yakalamış gayrimenkul koçlarını dikkatle izlerseniz, onlarda tüm bunların yansımasını göreceksiniz.

Karakteriniz, insan ilişkileriniz, samimiyetiniz ve girişimciliğinize güveniyorsanız, gayrimenkul koçu olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

259 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bağışlama Vaadi Nedir ?

Pafta Nedir ?