in ,

Gayrimenkul Sektöründe Etkin LinkedIn Kullanımı

Bir Gayrimenkul Profesyonelinin LinkedIn Profili Nasıl Olmalı ? Emlak Sektöründe LinkedIn Özelinde En Fazla Kullanılan Başlık Örnekleri

LinkedIn bugün 680 milyon kadar üye sayısıyla dünya genelinden profesyonellerin bulunduğu iş dünyasının en büyük sosyal medya platformu. Etkin kullanıldığı takdirde birçok sektör için olduğu gibi gayrimenkul sektörü için de fazlasıyla fırsat barındırıyor. Bu yazıda LinkedIn’de bir gayrimenkul profesyoneli olarak dikkat edilmesi gerekenlere ve platformun fırsatlarından faydalanabilmek adına nasıl etkin kullanılabileceğine dair bilgilere değindik.

Gayrimenkul Profesyonelinin LinkedIn Profili Nasıl Olmalı

Önce bir gayrimenkul profesyoneli için profilin önemli bileşenlerine odaklanacağız. Çünkü LinkedIn profiliniz ve şahsi markanız, satış ya da farklı profesyonel amaçlarla iletişime geçtiğiniz kişilerin kesinlikle inceleyeceği ve sizinle bir iş ilişkisi kurma kararını etkileyecek yerlerin başında gelir.

Profil resminiz LinkedIn’deki kartvizitiniz gibidir. Görsel olarak sizinle ilgili ilk izlenimi oluşturur. Buradaki fotoğrafınızın profesyonel ve güncel olmasından, size benzediğinden ve güven verici olduğundan emin olun.

Arka plan resmi ise profilinizdeki 2. Görsel olup yine ilk dikkat çeken kısımlardandır. Burada şirketiniz tarafından oluşturulan ortak bir marka görseli varsa bu görseli, yoksa sizi yansıtan, çok fazla komplike olmayan uygun bir resim kullanabilirsiniz.

İsminizin hemen altında bulunan başlık kısmının sadece iş unvanınız olması gerekmez. Sizi tanımlayan ve uzmanlıklarınızı ifade eden önemli kelimelerle başlığınızı oluşturabilirsiniz.

Emlak Sektöründe LinkedIn Özelinde En Fazla Kullanılan Başlık Örnekleri

Licensed Real Estate Professional (Lisanslı Gayrimenkul Profesyoneli)
Licensed Real Estate Agent (Lisanslı Gayrimenkul Aracısı)
Commercial Real Estate Consultant (Ticari Gayrimenkul Danışmanı)
Commercial Real Estate Appraiser (Ticari Gayrimenkul Değerleme Uzmanı)

Hakkında bölümü profilinizin en önemli alanlarından biridir. Çünkü kendinizi profesyonel olarak tanıtabileceğiniz ve pazarlayabileceğiniz yer burasıdır. Bu alan ilaveten, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacak önemli anahtar kelimeleri kullanmak için en idealdir. Bu bölüm, yetkinliklerinizi ve kuvvetli yönlerinizi öne çıkarmalı, okuyucuya kim olduğunuzu, sizi neyin farklı kıldığını ve profilinizi ziyaret eden kişilere neler sunabileceğinizi özetlemelidir. Bunları yaparken insanların sizinle iletişime geçmeye çekinmemesini sağlayan samimi cümleler kullanmalı ve potansiyel müşterilerinizin size ulaşabileceği iletişim bilgilerinizi kesinlikle girmelisiniz.

Bir diğer önemli konu profil URL’nizdir. LinkedIn profilinizin internet ortamındaki adresini ifade eden bu linki ‘adsoyad şeklinde düzenlemeniz Google’da sizi aratan kişilerin LinkedIn profilinize ulaşmasını sağlar.

Profilinizdeki yetenekler kısmında 50 yeteneğinizin hepsini doldurmanızı öneriyoruz. Burası LinkedIn’deki en hızlı kazanımlardan birisidir. Bunu yapmak profil görünürlüğünüzü artırır, başlık ve özet bölümlerinizin doğrulanmasına yardım eder, başkalarının yeteneklerinizi onaylamasına imkan sağlar. Ancak burada önemli olan yeteneklerinizin ilgili olması ve güncel kalmasıdır. Ara sıra yetenekler listenizi gözden geçirip güncellemeyi unutmayın.

Müşterilerinizden ya da yöneticilerinizden tavsiyeler isteyip profilinize ekleyin ve bir satış profesyoneli olarak profilinizin güvenilirliğini arttırın.

LinkedIn’de profilinizi doğru şekilde doldurduktan sonra aktif bir kullanıcı olarak uzmanlığınızı kanıtlamalı, şahsi imajınızı sağlamlaştırmalı ve satış potansiyeli yaratmalısınız.

Ne düşünüyorsunuz?

341 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İmar Kanunu Değişiyor !

TOKİ Konya Ardıçlı Konutlarının Kura Tarihi Açıklandı !