in

Hangi Evler Daha Kolay Kiraya Verilir ?

Düzenli bir gelir kaynağına sahip olmak isteyenler için yeni bir ev alarak kiraya vermek iyi bir seçenektir. İşte evinizi kiraya vermeden önce ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı detaylar …

Evimi Daha Kolay Kiraya Vermek İçin Ne Yapmalıyım ?

Yeni bir ev aldıysanız ya da halihazırda bulunan evinizi kiraya vermek istiyorsanız, bu süreci daha kolay yönetmek ve evinizi daha yüksek tutarla kiraya vermeniz mümkün…

Bu süreçte işinizi kolaylaştırmak ya da yetkili bir kişiden destek almak için bir emlak danışmanıyla çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Evinizi Kolayca Kiraya Verebilmeniz İçin Tüyolar

Evinizi kiraya vermek son derece uzun uğraşlar gerektiren bir süreçtir. “Nasıl kiracı bulabilirim ?” , “Evimi ne kadara kiraya vermeliyim?” ve “Evimi nasıl daha iyi bir fiyata kiraya verebilirim?” gibi sorular evini kiraya vermek isteyen birçok ev sahibinin ortak problemidir. Bu süreçte evinizi doğru tanıtmanız ve iyi bir şekilde pazarlamanız son derece büyük bir öneme sahip.

İşte evinizi kolayca kiraya verebilmek için yapmanız gerekenler ;

  • Evinizin konumunu iyi analiz edin. Konum, bir evin kiraya verilebilmesi için en önemli unsurlardan biridir. Eviniz okul, alışveriş merkezi, hastane gibi noktalara yakın ise kiraya verilmesi kolaylaşacaktır. Evinizin konumunu iyi tanıtırsanız evinizi daha hızlı ya da daha iyi kiraya verebilirsiniz.
  • Eviniz boş olsun, boş evler daha kolay kiraya veriliyor. İçerisinde kiracı olan evler daha az dikkat çeker. İlan vermeden önce evinizde yaşayan kişi ya da kişilerin evi boşaltmasına özen gösterebilirsiniz.
  • Evinizin üstüne kayıtlı sizden ya da önceki kiracınızdan kalan ödenmeyerek birikmiş su, elektrik, doğalgaz faturaları ya da apartman aidatları olmamasına dikkat edin.
  • Evinizin bulunduğu katı iyi değerlendirin. Ara katlar daha çok tercih edilir. Eviniz ara kattaysa bu avantajı değerlendirin. Evi zemin kat, çatı katı ya da bodrum katında bulunanlar, bu dezavantajın tolere edilebilmesi için evlerinin diğer özelliklerini daha cazip hale getirmelidirler.
  • Evinizi kiralamak isteyen kişilere göstermeden önce küçük tadilatlar yapın. Bu yenilikler, modern dokunuşlar, yeni boya ya da temizlik yapılması evinizi gezen birçok insan için evinizi daha cazip hale getirecektir.
  • Banyonuz tertipli olsun. Bir evin banyosu evin temizliğini öne çıkaran unsurlardan biridir. Banyonuzun temiz ve yeni olması evin kira değeri için önemlidir.
  • Mutfağınız temiz ve bakımlı olsun. Mutfak, ev kiralamak isteyen herkesin odak noktasıdır. Mutfağınızda yapacağınız küçük bir tadilat evinizi daha iyi gösterebilir.
  • Evinizin ısıtma sistemi iyi olmalı. Doğalgazla ısınan ya da güneş alan evler daha öncelikli tercih edilmektedir. Evinizde ısınma sorunu varsa yalıtım gibi yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • Gerçekçi kira ve depozito belirleyin. Yüksek depozito kiracıyı caydırabilecek bir unsurdur. Kira ise evin bulunduğu şartlara göre değişir. Evinizin kira bedelini belirlerken olumlu-olumsuz yönlerini göze almanız gerekiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

110 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ Konut Satış Listesi Aralık 2021

Finansal Kiralama (Leasing) Nedir ?