in

İmarsız Arsalara Bungalov Ev Yapılır Mı ?

Bungalov Ev Nerelere Yapılır ?

Bungalov ev sahibi olmak ve onu kendi arazisinin üzerine koymak çok güzel bir hayal. Canınız istediği zaman gidip kafanızı dinleyebileceğiniz huzur bulabileceğiniz bir ahşap bungalov ev çok iyi bir seçenek gibi görünüyor. Peki onu almaya karar verdiğiniz zaman nerelere yapabileceğinizi biliyor musunuz ?

Bungalov evler imarsız arsalara yapılır mı ?

İmarsız arsalar, tarla niteliğinde bir toprak ögesidir. Gerekli şartlar oluşturulduğunda imarsız arsalar üzerine yapı kurulabilir. Tarla niteliğinde oldukları için genelde yatırım amaçlı tercih edilmezler. Ekme ve biçme gibi tarla faaliyetleri için kullanılırlar. İmarsız arsaya prefabrik evler yapılabiliyor. Yani bungalov ev de yaptırabilirsiniz. Ancak bir takım şartları yerine getirmek gerekiyor.

Bu şartlar nelerdir ?

  • İmarsız bir arsaya prefabrik ev yaptırmak için arsanın yola cephesi olmalıdır.
  • İmar izni bulunmayan arsalarda imar izni en çok yüzde 5 oranında olmaktadır. En fazla 250 metrekarelik bir yapı inşa etme izniniz bulunmaktadır.
  • İmarsız arsalarda altyapı problemi ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tüm altyapı kontrollerini yaptırdığınızdan emin olun.
  • Bungalov ev yaptıracağınız arsanın bağlı bulunduğu belediye ile görüşüp gerekli izinleri almalısınız. Böylece hem arsanızı sorgulatmış hem de ileride problem yaşamamak adına ihtiyaç duyduğunuz belgeleri almış olursunuz.

Ne düşünüyorsunuz?

156 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kiralık Ahşap Bungalov Ev Fiyatları

Bronz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?