in

Kiracı Konut Sigortası Yaptırabilir Mi ?

Kiracılar Konut Sigortası Alabilir Mi ?

Bir konutta, istatistiksel olarak en çok su tesisatından ve izolasyon eksikliğinden kaynaklı hasarlara rastlanıyor. Konut sigortası ise genel kanının aksine yalnızca ev sahiplerinin değil, kiracıların da evlerini birçok riske karşı koruma altına alıyor.

Konut sigortası, evin yanı sıra evde bulunan eşyaları da yangın, hırsızlık, su baskını, deprem gibi tehlikelere karşı koruma altına alıyor. Evde bulunan elektronik eşyaların voltaj dalgalanması ya da düşme kırılma sonucu zarar görmesi halinde oluşacak maddi kayıplardan, iç-dış cephe camları dahil, duvara veya mobilyaya sabit cam malzemeleri, elektrikli ocakların cam yüzeyleri ve kapaklarının zarar görmesi halinde oluşacak maddi zararlar da poliçe kapsamında karşılanıyor.

Diğer yandan komşulara, mal sahibinin kiracıya ve kiracının mal sahibine karşı neden olabileceği yangın, dahili su, duman kaynaklı maddi kayıplar da teminat altına alınıyor.

Bu sigorta ürünü ile ister kiraladığınız ister şahsınıza ait konutunuzda bir risk meydana geldiği zaman kıymetli eşyalarınızı, elektronik ürünlerinizi, komşularınıza veya mal sahibinize verebileceğiniz zararları, hatta olası bir depreme karşı eşyalarınızı teminat altına alabiliyorsunuz.

Yapılan global araştırmalar, yeni nesil tüketicilerin sadeliği sevdiğini, bu nedenle standart ürünlere yatkın olduğunu ancak bununla birlikte esneklik sağlayan ve özelleştirilebilir ürünleri de tercih ettiğini gösteriyor.

Ne düşünüyorsunuz?

152 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Kredisi Faizleri Aralık 2021

Kentsel Dönüşümde Gayrimenkul Değerlemenin Önemi Nedir ?