in

Kısa Süreli Ofis Kiralamak Avantajlı Mı ?

Birçok işletme için, bilhassa küçük şirketler için geleneksel ofis kiraları avantajdan ziyade dezavantaj olmaktadır. Peki kısa süreli ofis kiralama neden daha avantajlıdır ?

Kısa Süreli Ofis Kiralamanın Avantajları

Birçok işletme için, bilhassa küçük şirketler için geleneksel ofis kiraları avantajdan ziyade dezavantaj olmaktadır;

  • Geleneksel ofis kiralamalarında kiralama ücretleri son derece pahalıdır.
  • Standart kiralama uzundur, sözleşme süreleri minimum 2 yıldır. Kira sözleşmesini feshetmek maliyetli olabilir.
  • Ofis kiraladığınız firma ofis demirbaşlarını yerleştirmek ve dekore etmekten sorumludur.
    Yazıcı, tarayıcı, faks makineleri, toplantı odaları, beyaz tahtalar ve önemli ekipmanlarda sağlanmalıdır.
  • Tek başına çalışan ve çok fazla alana ihtiyaç duymayan küçük firmalar için doğru boyutta yer bulmak zor olabilir.
  • Diğer taraftan kısa vadede kiralamalar küçük işletmeler, yeni başlayanlar ve esnekliğe ihtiyacı olan ve büyüyen şirketler için önemlidir.
  • Kısa vadede ofis kiralamalarında saat, gün, hafta, ay gibi ya da daha uzun bir süre için profesyonel bir ofis alanı kiralama imkanı sağlanmaktadır.

Genellikle ofis kiralama firmaları yönetici ofislerinden ve bağımsız çalışma alanlarından ortak çalışma alanlarına kadar size birçok alternatif sunmaktadır. Toplantı odaları, resepsiyon ve mutfak gibi ortak alanlar diğer müşterilerle ortak olarak paylaşılmaktadır.

Bu şekilde esnek ofis kiralamaları şirketlerin daha süratli ve verimli bir biçimde yol almalarını sağlar. Şirketlerin yeni bir ofise geçiş yaparken az zaman harcayacağı anlamına gelmektedir. Mobilyalar, dekor ve diğer imkanlar sağlandığı için hemen çalışmaya başlanabilir.

Uygun fiyatlı ve esnek bir ofis arayışındaysanız kısa vadeli bir ofis kiralamak sizin için en uygun çözümdür. Kısa vadeli ofis kiralamanın hangi koşullarda ve zaman anlamlı olduğunu ve ihtiyaçlarınız için en iyi alanı nasıl bulmanız gerektiği ile ilgili ipuçlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin;

Kısa Süreli Ofis Kiralamak Ne Zaman Avantajlıdır ?

Kısa süreli kiralamalar birebir toplantılarda, sezonluk projelerde ve diğer iş alanlarınız için son derece mantıklıdır. Kısa süreli kiralamadan örnek verecek olursak;

  • Başlangıçta firma yöneticileri potansiyel müşterilerini etkilemek için saatlik ya da günlük toplantı odası kiralamalarını tercih ederler.
  • Her yıl bazı muhasebe firmaları müşteri vergi beyannamelerini işlemek ve dosyalamak için toplantı odaları ya da ofis alanları kiralamayı tercih ederler.

Yapacağınız iş ne olursa olsun kısa süreli ofis kiralama her hususta size yardımcı olabilir.

Ne düşünüyorsunuz?

139 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

2021 Konut Satışı

Portföy Nedir ? Portföy Yönetimi Nasıl Yapılır ?