in

Konuttan Para Kazanmanın Birkaç Yolu !

Gayrimenkul satın alarak para kazanmak, inşa edilecek olan yatırımın niteliğine göre değişmektedir.

Konuttan Para Kazanmanın Birkaç Yolu voorgo.com

İşte konuttan para kazanmanın birkaç yolu !

Kelepir Ev Satın Almak

Kelepir konut, bulunduğu bölgedeki fiyatlardan daha aşağıda meblağlara satılan konutlar olarak tanımlanmıştır. Kelepir konutlar, ortalamanın altında bir ücretten satıldığı için yüksek gelir kazanma noktasında size üstünlük sağlayabilmektedir. Ancak kelepir konut satın alma prosedüründen önce, konutun bulunmuş olduğunu bölgenin analizini yapmak gereklidir. Bu analiz ile; bekle ve sat tekniğini etkin bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Kredi ile Ev Satın Almak

Kredi kullanarak konut satın almak çok sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Kredi çekip konutu alan kişi, birkaç sene boyunca kredi borçlarını ödeyebilir, daha sonra konutun toplam maliyetini geçen miktarda para veren şahsa satabilir. Bu kapsamda banka ile görüşme yapabilir ve konutu alan şahsa bu krediyi devredebilirsiniz. Böylelikle evden kar etmiş olacaksınız.

Takas

Ev takasları, gayrimenkulde nasıl para kazanılır sorusuna verilen bir diğer önemli yanıttır. Takas üzerinden para kazanmak için daha yüksek miktarda değere sahip olan bir konut ile sizin almış olduğunuz konutu takas etmek gereklidir. İki konut arasındaki ücret farkını ödedikten sonra, vergiden muaf olma şansına da sahipsiniz. Çünkü tapu alma prosedürlerinde bu durumu belirttiğiniz zaman, vergi ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Evi İyileştirme

Satın alınacak olan evin iyileştirilmesi, bir diğer önemli para kazanma tekniği olarak dikkat çekmektedir. Evi satmadan önce içinde yapacağınız dekorasyon ve tadilat prosedürleri, evin değerinin artmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda yapılan toplam tadilat ve dekorasyon masraflarını hesaplamanız ve daha sonra bu miktarı satış rakamının üstüne eklemeniz gereklidir.

Gelişecek Bölgelerden Ev Almak

Tüm kentler, genelde batı yönlü olarak gelişip, büyürler. Şehir merkezlerinden konut almak yerine, ileride çok değerlenecek ve gelişme gösterecek olan yerlerden bir gayrimenkul satın almak çok daha mantıklıdır.

Temelden Ev Satın Almak

Gayrimenkulden para kazanmak için başvurulacak diğer bir yöntemdir. Henüz inşaat durumunda olan bir gayrimenkul için bir miktar nakit para ödeyin. Daha sonra taksitler ile ödeme prosedürlerinizi tamamlayın. Tapu alma prosedüründen sonra konutu satabilir ve olabildiğince yüksek bir gelir elde edebilirsiniz.

Müstakil Ev Satın Almak

Müstakil ve bahçeli bir konut satın almak, ileride gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm planlarında size çok büyük bir üstünlük sağlayacaktır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken birkaç farklı husus vardır. Öncelikle imarı olan yerlere yönelmek gereklidir. Ayrıca arsa payının ne kadar olduğu, olası kar karşılığı satın alma prosedürlerinde önemli bir ölçüt olacaktır.

Ne düşünüyorsunuz?

183 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ankara Sincan'a 752 Konut voorgo.com

Ankara Sincan’a 752 Konut !

50 Milyon TL’lik İzole Çiftlik voorgo.com

50 Milyon TL’lik İzole Çiftlik