in

Markalı Konut Nedir ?

Konut Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Markalı konut, inşaat projeleri konusu ile ilgili tecrübeli ve bilinen şirketler tarafından yapılan ve emsallerinden daha kısa sürede prim yapan konutlara verilen isimdir. Ev satın almaya karar vermek ve ihtiyaçlara uygun konuta karar vermek zorlu bir süreçtir. Bu nedenle satın alma aşamasından başlayarak hassas bir araştırma yapmak gerekmektedir.

Milyarlarca lira tutarındaki evlerin birçoğunun kredi kullanılarak alındığı hesaba katıldığında, alınacak konutun prim yapacak özelliklere sahip olması ve ödediğiniz faiz oranlarını karşılar nitelikte olması önemlidir. Konut kişisel kullanım için alınacaksa sosyal yaşamın gereklerine uygun bir konumda olmasına özen gösterilmeli, işyeri, okul, alışveriş merkezlerine yakın konumda olan konutlar tercih edilmelidir. Gerek yatırım amacıyla gerekse ikamet etme amacıyla konut alma aşamasındaysanız, bazı öğeleri gözden geçirerek karar vermelisiniz.

Konut Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Alacağınız konutlar uzun yıllar ailenizin yaşam gereksinimlerini sağlayacak ve yuva özelliklerini taşıyacak bir yapıda olması gereklidir. Konut almaya karar verdiğinizde bazı öğeleri göz önüne almış ve değerlendirmelerinizi sağlıklı bir şekilde yapmış olmalısınız.

  • Gelişmeye açık bölgelerin incelenmesi,
  • Çevrenizdeki konutları baz alarak karşılaştırma yapılması,
  • Kredi oranları ile ilgili araştırma yapılması,
  • Markalı konutlarla diğer konutların mukayesesi .

Eğer hedefiniz düşük maliyetlerle yüksek gelir elde etmek ve yatırım yapmaksa, gelişmekte olan bölgelerde yapılan konutları ilk sıraya koymalısınız. Yapılan konutların hastane, ulaşım, üniversite alışveriş merkezlerine yakın bölgelerde olması halinde kısa sürede prim yapacağı öngörülmelidir.

Konut almadan önce gerek çevrenizdeki, gerekse konut almayı düşündüğünüz bölgelerdeki konut kiralarını karşılaştırmak somut bir fikre sahip olmanızı sağlayacaktır. Satış fiyatı aylık kira bedeline bölünerek evinizin ne kadar sürede kendini amorti edebileceğini hesaplayabilir, yatırımınızın isabetli olmasını sağlayabilirsiniz. .

Konut kredisi almadan önce farklı bankaların vade ve faiz oranlarına dair bilgi sahibi olmanız, daha uygun koşullarda ev sahibi olmanıza imkan sağlayabilir. Konutlarınızın borç ödeme süresince ödenecek faiz oranları, alacağınız konutun yapacağı primle doğru orantılı şekilde olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Tüm öğelerin en önemlisi markalı konut almanın sağlayacağı avantajları düşünerek konut tercihinde bulunmaktır. Markalı konutlar inşaat sektöründe kendisini kanıtlamış, yaptığı yerleşim alanlarıyla insanların güvenini kazanmış şirketler tarafından yapılmaktadır.

Markalı konutlar mesleğinde zirve yapmış mimarların, modern mimarinin en iyi örneklerini sergilediği eserler olup, kısa sürede yüksek prim sağlama avantajı sunar. Bilinir firmaların ürettiği konutların bir diğer avantajı da, kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmış olmaları nedeniyle, birçok dış faktöre ve doğal afetlere dayanıklı yapıda olmalarıdır.

Ne düşünüyorsunuz?

184 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Pop Art Dekorasyon Nedir ?

TAKBİS’ten Tapu Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır ?