in

Penthouse Nedir ?

Penthouse dairelerin özellikleri nelerdir ?

Türkiye’de son dönemde lüks konut projelerinin sayıları büyük bir hızla artış gösterirken bu artış ile birlikte hayatımıza Penthouse terimi de girmiş oldu. Lüks konut projelerinin en pahalı fiyatlar talep edilen daire tiplerinden biride Penthouse daireler olarak öne çıkmaktadır.

PENTHOUSE DAİRE NEDİR ?

Penthouse daire tipi lüks konut projelerinde bulunan bir daire tipidir. Çoğunlukla lüks rezidanslarda veya apartmanlarda yer alır. Dilimize İngilizce’den girmiş olup Türkçe kelime anlamı “çatı katı” veya “teras katı” olarak çevrilmektedir.

Bu tip dairelerin en önemli özelliği oldukça lüks özelliklere sahip olmasıdır. Otoparktan dairenin bulunduğu kata kadar çıkan özel asansörler, panoramik denilebilecek boyutta müthiş bir manzara imkanının yanı sıra eğer çatı katında inşa edilmişlerse geniş bir teras, lükslüğü sayesinde halk arasında daha çok ‘Kral dairesi’ olarak adlandırıldıkları görülmektedir.

Genellikle inşa edilen rezidans veya apartmanların en üst katında bulunmaktadır. Geniş teraslı olması, tavanlarının oldukça yüksek olması, kartlı giriş sistemleri, parmak izi okumalı giriş sistemleri veya otopark bölümünden dairenin olduğu kata kadar çıkan süper lüks özellikleri bulunur.

Yani projenin süper lüks olmasının yanı sıra dairenin de ekstra lüks özellikleri bulunur. Bu nedenle bu tip dairelerin fiyatları çok daha yüksektir ve genellikle projenin en pahalı daireleri olarak satışa takdim edilir.

Ne düşünüyorsunuz?

124 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bodrum Bitez’de Hazineye Ait Satılık Arsa

Kayınvalide Veya Kayınpederden Geline Miras Kalır Mı ?