in ,

Show House Nasıl Yapılır ?

İnşaat firmaları, etkili bir gösterim için hangi konulara dikkat etmeli ?

Birbiri ardına inşa edilen konut projelerinde konut üreticileri pazarlamada en büyük faktör olarak ‘show house’ daireleri kullanıyorlar. Örnek daireler, alıcılara nasıl bir yaşama sahip olacaklarına dair somut örnekler veriyor ve daha kolay algılama imkanı sunuyor. Hatta birçok projede birden çok ‘show house’ yapılıyor ve farklı fikirler için alternatifler oluşturuluyor.

Mimari ayrıntılarla konut alıcısının seçimine hükmetmek de mümkün. Misafirler ‘show house’u gezerken hangi konutta yaşamak istediklerine daha net karar verebiliyor.

Tabi ‘show house’ dizaynı oldukça önemli, dairelerde kullanılan malzemeler ile dizaynın birbirine uyumlu olması gerekiyor. Show House’u gezen misafirler nasıl bir konut yaşayacaklarının hayalini daha rahat kurguluyor.

Konut projesini göstermenin en etkili yollarından biri show house. Zeminlerden duvarlara, kullanılan mobilyalardan perdelere her unsur oldukça önemli.

Öncelikle alan zeminlerinde genel alana uygulanacak parke ile, hem alana sıcaklık katılmış oluyor hem de yüzlerce renk ve model seçenekleri ile mekana istenilen tarz yansıtılmış oluyor. Derzli ya da derzsiz(standart) modellerinin ile eskitme görünümü ya da mermer görünümünü de yakalanabiliyor.

Parke işçiliği çok özel ve özen isteyen bir işçiliktir. Ayrıca parke altına uygulanacak şilte ya da strafor ile alanın sıcaklığını korumuş oluyoruz. Yani bir bakıma sıcaklık ve ses izolasyonu görevi de görmüş oluyor. Ayrıca son dönemlerde en önemli derzli modeller ile alana modern ve farklı bir tarz katabiliyor. Bu aşamada show house nasıl bir tarza sahip olmalı sorusunun yanıtına göre hareket etmek ve tüm parçaların birbiri ile tam uyumlu olmasını sağlamak oldukça önemli.

‘Show house’ları öne çıkaracak diğer bir unsur, alana uygulanabilecek duvar kağıdı ve dekorasyonel duvar çıtalarıdır. Tüm duvara uygulanacak duvar kağıtları ile kombin yapılabilir ya da tek bir duvara yapılarak genel alana vurgu sağlanabilir. Duvar kağıtlarını çevreleyebileceğimiz ‘dekorasyonel duvar çıtaları’ ile genel alana bambaşka bir şıklık sağlamış oluyoruz. Boyanabilen dekorasyonel duvar çıtaları, onlarca çeşit model seçenekleri ile alanın tarzı desteklenebilir. Gold ve silver seçenekleri ile yine alan içerisinde bulunan kolonlar için köşe bent programları yapabilir ve alanı tamamiyle farklı bir havaya sokabilir. Hem de minimum maliyetler ile..

Show house ların olmazsa olmazı, şıklığın tamamlayıcısı, vitrin ve ‘perde dizaynı. Onlarca çeşit perde seçenekleri var. Kumaş perde ve tül perdeler ile uygulanacak olan perde dizaynları genel alana şıklık veriyor. Ahşap storlar ile tül perdenin uyumu, alana alışılagelmişin dışında bir hava katıyor ve ahşabın vermiş olduğu sıcaklığı alana hemen yansıtıyor. Perde dizaynlarını rustik ayrıntı ile harmanlayınca alana şıklık garantisi verilmiş oluyor.

Ne düşünüyorsunuz?

310 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Vergi Yapılandırmada Son Müracaat Tarihi 31 Aralık

Devremülk’te Sözleşme İptal Süresi Nedir ?