in ,

0.88 Faiz Oranı İle Konut Kredisi ! Devletten Yeni Destek !

Bakanlıktan, Evini Kentsel Dönüşüme Vermiş Olanlara Yüzde 0.41 Faiz Desteği 

Devlet ve kamu bankaları el ele verip uygun koşullarla konut sahibi olmak isteyenlere yardım elini uzattı. Devletin 0.41 faiz indirimine ek olarak Vakıfbank da 0.88 faizle konut kredisi vermeye başladı.

Vakıfbank’ tan müjde !

Vakıf Bank kentsel dönüşüm kredisi desteği ile konut sahibi olma imkanı sağlıyor. Kentsel Dönüşüm Kredisi paketinde en düşük faiz oranı 0.88 olarak yenileniyor ve banka tarafından yapılan açıklama ile 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi ile ilgili kanun gereğince evini kentsel dönüşüme vermiş yurttaşlara 0.88 faiz oranı uygulanarak kredi desteği verileceği belirtiliyor.

Kredi desteği hakkında güncellemeler yapıldı. Vakıfbank’tan kredi desteği almak isteyen yurttaşların bazı şartları taşıyor olmaları gerekiyor.

Bakanlıktan, Evini Kentsel Dönüşüme Vermiş Olanlara + % 0.41 Faiz Desteği 

Kentsel dönüşüm konut yapım kredisi için müracaat yapacak olanlar, 3 ay ile 120 ay arasında vade imkanından faydalanabilecekler. Faiz oranı aylık % 1.29 olarak hesaplanıyor.

Devlet faiz desteği aylık;

A sınıfı konutlar için % 0.41,
B sınıfı konutlar için % 0.37,
Standart konutlar için % 0.33 olarak verilecek.

Bu durumda kredinin sağlayacak olduğu oranlar; A sınıfı konutlar için 0.88, B sınıfı konutlar için 0.92, standart konutlar için 0.96.

Vakıfbank Konut Kredisi Kullanmak İsteyenler İçin Başvuru Şartları Nedir ?

  Evlerinin kentsel dönüşüm kapsamına girdiğini gösteren bir belge ile müracaat etmelidirler.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen riskli alan bölgesi içerisinde bulunan evlere bu kredi desteği veriliyor.

Kentsel dönüşüm ile konut yenilemek isteyen hak sahiplerine ödenen kredi, en az 12 yıldır kiracı olarak oturan ya da sınırlı aynı hak sahibi olan kişilere kredi desteği sağlıyor.

Konutu kentsel yapı olarak kayıt altına alınmış ve bu nedenden dolayı yeni bir konut satın almak isteyen yurttaşlara da kredi desteği sağlanıyor.

Kredilerden faydalanmak isteyenler, durumlarını gösterecek belgelerle kendilerine en yakın bulunan Vakıfbank şubesine gidip % 0.88 faiz oranı ile konut kredisi desteği alabiliyorlar. Konut kredisi desteği onaylanan kişiler konut kredisi ekspertiz prosedürlerinin tamamlanması ile birlikte ev alma süreci işletilmeye başlanıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

159 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Dünya’da 100 Milyon Kişi Evsiz !

Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) Nedir ?