in , ,

10 Bankadan Konut Kredisi Kampanyası !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destek ile başlatılan Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi kampanyası kapsamında birçok banka düşük faiz oranları ile ev sahibi olma imkanı sunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destek ile başlatılan Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi kampanyası kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank gibi bankalar daha düşük faiz oranları ile ev sahibi olma imkanı sundu.

Ev sahibi olmak isteyen kişiler yükselen konut kredisi faiz oranları sebebi ile zorlanmaya devam ederken bu süreçte kentsel dönüşümü teşvik etmek amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı faiz desteği verilmeye devam ediliyor. Bu amaçla bakanlık ile anlaşma sağlayan bankaların sayıları gün geçtikçe artıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ DESTEĞİ VEREN BANKA SAYISI ARTIYOR !

Kentsel dönüşümü desteklemek amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya kapsamında evini kentsel dönüşüme veren konut sahipleri veya oturdukları konut kentsel dönüşüme giren kiracılara devlet destekli, düşük faizli konut kredisi verileceği ilan edildi.

Yapılan açıklamada 6306 sayılı Kanun kapsamında, yapısı riskli olarak tespit edilen gerçek ya da tüzel kişilerin bankalardan kullanacağı kredilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından faiz desteği verileceği ilan edildi. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzalayan bankalar üzerinden kentsel dönüşüm konut kredisi kullanan kişilere daha düşük faiz oranı verileceği ilan edildi.

Atılan imzalar kapsamında;

  • Ziraat Bankası,
  • Halkbank,
  • Vakıfbank,
  • Yapı Kredi Bankası,
  • Akbank,
  • Garanti Bankası,
  • TEB,
  • ING Bank,
  • Şekerbank,
  • İş Bankası tarafından düşük faizli konut kredisi desteği verilecek.

200 BİN LİRAYA KADAR KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ DESTEĞİ SAĞLANACAK !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 200 bin liraya kadar konut kredisi desteği sağlanacak. Bu kapsamda güçlendirme kredisi çekecek kişilere 10 yıl vadeli 400 baz puan, Konut yapım kredisi çekecek kişilere 10 yıl vadeli 400 baz puan, konut edinme kredisi çeken kişilere 10 yıl vadeli 200 bin lira kredi, işyeri yapım kredisi ile işyeri edinme kredisi için ise 7 yıl vadeli 300 baz puan faiz desteği sağlanacak. Yani banka tarafından uygulanan konut kredisi faiz oranı rakamından 3 veya 4 puan düşülecek.

Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyası faiz oranı yüzde 0.96 olarak uygulanırken her bankanın oranı değişkenlik gösteriyor. Kentsel dönüşüm konut kredisi kampanyaları ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için bankalar ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ne düşünüyorsunuz?

214 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bakan Kurum, Müsilaj, Deprem ve Kentsel Dönüşümle İlgili Açıklamalar Yaptı

Üç Kurum Satılık Lojman İlanı Yayımladı