in , ,

16 Bankanın İmzasıyla Devletten Faiz Desteği !

Birçok banka, düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi verecek.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş büyük bir hızla devam ederken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile 16 banka arasında ortak protokol imzalandı. Atılan imzalar kapsamında Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası, Denizbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve ING Bank gibi birçok banka evini kentsel dönüşüme veren kişilere düşük faizli kentsel dönüşüm kredisi verecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR ?

Oturmuş oldukları evin riskli yapı tespiti ile güçlendirme veya yenileme ihtiyacı olduğunun belirlendiği kişilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen destek olup evin yıkılarak tekrar yapılması, evin güçlendirilmesi veya bu kişilerin yeni bir ev almak istemeleri durumunda konut kredisi desteği sağlanmaktadır.

Bankalar güçlendirme kredisi, konut yapım kredisi, konut edinme kredisi, işyeri yapım kredisi ve işyeri edinme kredisi olmak suretiyle 5 farklı kategoride 0.88 seviyesinden başlayan oranlarla kredi desteği sağlayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile 16 banka arasında imzalanan ortak protokol kapsamında yüzde 0.88 seviyesinden başlayan faiz oranları ile konut kredisi desteği sağlanacak. Düzenlenen kampanyadan faydalanmak isteyen kişilere anlaşmalı bankalar üzerinden konut kredisi kullanmaları halinde devlet faiz desteği sağlayacak. Bu sayede yurttaşlar daha düşük faiz oranları ile kredi kullanma imkanı elde edecek.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KONUT YAPIM, KONUT EDİNME, KENTSEL DÖNÜŞÜM GÜÇLENDİRME, İŞYERİ YAPIM, İŞYERİ EDİNME KREDİ DESTEKLERİ

DÜŞÜK FAİZLİ KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ VEREN BANKALAR

1- Akbank T.A.Ş.
2- Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
3- Alternatif Bank A.Ş.
4- Denizbank A.Ş.
5- QNB Finansbank A.Ş.
6- Türkiye Garanti Bankası A.Ş.
7- Türkiye Halk Bankası A.Ş.
8-  ING Bank emlak365.com A.Ş.
9-  Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.
10- Türk Ekonomi Bankası A.Ş.
11- Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.
12- Türkiye İş Bankası A.Ş.
13- Şekerbank T.A.Ş.
14- Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O
15- Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş.
16- T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Ne düşünüyorsunuz?

146 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Amme Arazisi Nedir ?

Konut Satışlarında Son 10 Yılın Rekoru