in

25 İlde Bulunan 235 Arsa Açık Artırma İle Satılacak

Bugün gerçekleştirilecek olan müzayede ile Türkiye’nin birçok ilinde yer alan atıl durumdaki araziler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa sunulacak.

ARSA SATIŞ MÜZAYEDESİ BUGÜN 10.30’DA GERÇEKLEŞECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 25 ilinde yer alan 235 arsanın satışı için müzayede yapılacağı duyuruldu. Buna göre aralarında İzmir, İstanbul ve Ankara’nın da bulunduğu illerde ve ilçelerde şu anda kullanılmayan, atıl durumda olan arsalar açık artırma yolu ile satılacak.

25 İLDE ARSA SATIŞI

Emlak Yönetim tarafından düzenlenecek olan müzayedede Ankara’nın Sincan, Bala, Gölbaşı ilçelerinde 33 adet arsa, Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2 adet arsa, İstanbul’un Şile ilçesinde 4 adet arsa, İzmir’in Bornova, Aliağa, Bayındır, Çeşme, Seferihisar, Dikili, Menderes, Gaziemir ilçelerinde 47 adet arsa, Antalya’nın Konyaaltı ve Aksu ilçelerinde 7 adet arsa, Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde 5 adet arsa, Aydın’ın Kuşadası ve Didim ilçelerinde 31 adet arsa, Balıkesir’in Edremit ilçesinde 7 adet arsa, Edirne’nin Enez ilçesinde 6 adet arsa, Mersin’in Yenişehir ve Erdemli ilçelerinde 28 adet arsa, Adıyaman Merkez’de 3 adet arsa, Eskişehir’in Tepebaşı ve Odunpazarı ilçelerinde 13 adet arsa, Kütahya Merkez’de 2 adet arsa, Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde 24 adet arsa, Niğde’nin Bor ilçesinde 4 adet arsa, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde 4 adet arsa, Adana’nın Çukurova, Sarıçam, Kozan ilçelerinde 7 adet arsa satışı yapılacak.

Ayrıca Ağrı’nın Diyadin ilçesinde, Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, Hatay’ın Kumlu ilçesinde, Samsun’un İlkadım ilçesinde, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde, Van’ın İpekyolu ilçesinde, Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde ve Şırnak’ın Cizre ilçesinde 1’er adet arsa satışa çıkarıldı.

BAKANLIKÇA DEĞERLENDİRİLİP KARAR VERİLECEK

Emlak Yönetim tarafından gerçekleştirilecek olan arsa müzayedesi için verilen teklifler Bakanlık tarafından değerlendirildikten sonra arsaları satın almaya hak kazananlar açıklanacaklar.

KONUT İMARLI ARSALAR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre satışa çıkarılan arsaların büyük bir bölümünün konut imarı olduğu bildirildi. Ayrıca arsalar içerisinde turizm tesis alanı akaryakıt ve bakım istasyonu, oto galericiler alanı gibi imar durumlarına sahip arsalar da bulunuyor.

EMLAK YÖNETİM ARSA MÜZAYEDESİ NE ZAMAN YAPILACAK ?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 235 arsa satışı ile ilgili olarak müzayede bilgileri de duyuruldu. Buna göre arsa satış müzayedesi 16 Eylül’de, bugün saat 10:30’da yapılacak. Arsa satış müzayedesi iki ilde olacak. Buna göre Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda ve İzmir’de Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca müzayedeler internet ortamında takip edilebilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

88 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Başkasının Arsasına İnşaat Yapan Kişinin Hakları Nelerdir ?

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’ndan Yeni Açıklama