in

3. Emlak ve Yatırım Proje Görüşmeleri Başlıyor !

Organizasyonun üçüncüsünü yine İstanbul’da yapılacak.

Bilban Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Bilban, ilkini 2019’da düzenledikleri organizasyonun ikincisini, geçen yıl İstanbul’da yaptıklarını ve verimli bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

3-5 Ağustos’ta organizasyonun üçüncüsünü yine İstanbul’da yapacaklarını dile getiren Bilban, organizasyon ile Türk gayrimenkul sektörü temsilcileri ile İran emlak sektörü profesyonellerini bir araya getireceklerini kaydetti.

Geçen yıl yapılan organizasyon akabinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen İranlılara konut satışının arttığını dile getiren Bilban, şöyle dedi:

“TÜİK’in verilerine göre, 2020’nin şubat ayından bugüne Türkiye genelinde en fazla satış yapılan ülke İran. Bu yıl da ilk dört ayda İranlılara 2 bin 156 konut satıldı. Türkiye’nin yabancıya konut satışında İranlıları zirveye taşıyan ve toplam satışların aşağı yukarı yüzde 20’sini gerçekleştiren lisanslı İranlı emlakçılar ile Türk inşaat ve emlak sektörüne yön veren firmalar üçüncü kez buluşacak.”

Organizasyona İran Emlak Federasyonuna kayıtlı lisanslı 100 emlak firması ve Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yatırım yapmak isteyen İranlı iş insanlarının katılacağını söyleyen Bilban, birebir randevulu toplantı sistemi ile katılımcıların doğru iş ortağını bulmalarının sağlanacağını ve aktivite boyunca 4 bin randevu planlandığını aktardı.

İran’da lisanslı emlakçıların, İran Emlak Federasyonuna ve alakalı bakanlığa bağlı olarak çalıştığı bilgisini veren Gönül Bilban, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İranlılar devlet güvencesi ile kendilerini garanti altına aldıklarından önceliği her zaman kendi ülkelerindeki emlakçılara veriyorlar, en küçük bir kira sözleşmesini ve yıllık yenilemesini dahi lisanslı emlakçılar vasıtasıyla yapıyorlar. Biz de bu organizasyona katılacak lisanslı emlak firmalarını 19 premium bölgeden seçtik. Türkiye’den ev ya da işyeri satışında toplam ciroları minimum 10 milyon dolar ve üstü olan bu firmaların denetimi de belli kurumlarca daha önceden yapıldı.”

Bilban, Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün seçkin ve prestijli inşaat firmalarının katılacağı organizasyon için başvuruların başladığını bildirdi.

Ne düşünüyorsunuz?

98 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konya’da 65 Adet Taşınmaz İhale Edilecek

Emlak Danışmanları Taleplerini Meclis’e Taşıdı !