in

44 Taşınmaz 18 Ağustos’ta İhale Edilecek

Türk Hava Kurumu 44 taşınmazı satışa çıkardı.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Denizli, Antalya, İzmir, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Erzurum, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Muğla, Niğde, Aksaray ve Yalova’daki 44 taşınmazı açık artırma ile satışa çıkardığını duyurdu.

4 Temmuz’da Resmi Gazete’de Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda, “Mülkiyeti Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı’na ait 44 adet taşınmazın satışı 18 Ağustos 2021 Çarşamba günü açık artırma usulü ile ihale edilecektir” denildi.

Açık artırma usulü satılacak.

Yayımlanan ilana göre, Türk Hava Kurumu’na ait; İzmir, Çorum, Antalya, Kocaeli, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Erzurum, Kırklareli, Aksaray Muğla, Niğde, Tekirdağ ve Yalova’da bulunan 44 adet taşınmaz satışa çıkarıldı.

Aralarında arsa, tarla, bina, işyeri, depoların bulunduğu 44 taşınmazın satışı 18 Ağustos çarşamba günü açık artırma usulü ile yapılacak. Adaylar, tekliflerini sistemde belirtilen süre sona ermeden, www.winvestate.com internet adresindeki e-Teklif Sistemi üzerinden verebilecek.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na tabi olmayıp, taşınmazın e-Teklif Sistemi ile satışını yapıp yapmamakta ya da istediği şekilde yapmakta serbest olduğu ifade edildi.

E-Teklif Winestate’de

Türk Hava Kurumu’nun Resmi Gazete’de yayımladığı duyuruya göre e-Teklifin yapılacağı Winvestate 2012 yılında kuruldu. İnternet sitesinde bulunan bilgiye göre Winvestate banka ve finans kuruluşlarının tahsil edemediği alacakları sebebiyle aktiflerine geçen gayrimenkul portföylerinin satış ve değerlendirme süreçlerini takip ediyor.

Taşınmazlar üzerindeki haciz 2021’de kalktı.

16 Ekim 2019’da THK Başkanlığına Cenap Aşçı, Adnan Zengin ve Abdullah Kaya’dan oluşan üç kişilik kayyum atanmıştı.

Aşçı, 2020 sonunda yaptığı açıklamada Türk Hava Kurumu’nun 1 milyar 850 milyon lira borcu olduğunu, 10 bankaya olan yaklaşık 1,7 milyar liralık borcun yapılandırıldığını söylemişti. Borçların 2 yıl ödemesiz, yüzde 7 faizle 8 yılda ödenmek üzere yapılandırıldığını belirten Cenap Aşçı, “İlk ödememiz 2023 yılının Ocak ayında başlayacak. Kurumun faaliyetlerini tekrar canlandırıp, ödemenin olmayacağı 2 yılda sermaye ve yatırım için ihtiyaçlarımızı gidereceğiz.” demişti.

Aynı yıl Türk Hava Kurumu’nun 11 adet M-18 A/B Dromader uçağı ve depoda bulunan formlu/formsuz malzemeleri satışa çıkarılmış, 2021 başında ise kurumun taşınmazları üzerinde fiili haciz ve muhafaza işlemleri mahkeme kararıyla kaldırılmıştı.

Ne düşünüyorsunuz?

97 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Tayinler Ankara’da Kiralık Ev Fiyatlarını Artırdı

Aykırı Yıkımda Yetki Belgeleri İptal Edilecek