in ,

5 İlde Açılış İçin Gün Sayılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile mücadele döneminde önemi artan şehir hastaneleri projeleri ile ilgili yeni açıklamalar yaptı.

Şehir hastanelerinin açılması yakın konumda olan devlet hastanelerinin kapatılarak bu hastanelere taşınması sebebi ile bazı şehirlerde tartışmalara neden olmuş, şehir hastanelerine olan ulaşımın bazı şehirlerde daha zor olması sebebi ile eleştirilmişti.

Yapılmaya başlandığı dönemde maliyetleri sebebi ile de büyük eleştirilere neden olan ve muhalefet tarafından “lüzumsuz” olarak nitelendirilen şehir hastaneleri koronavirüs ile mücadelede kritik rol üstlenmişti. Yoğun bakım yatak kapasitesine katkı veren ve kilit rol üstlenen projelerde çalışmalara hız verilmiş, birçok şehir hastanesi planlandığı tarihten önce devreye alınmıştı.

13 FARKLI ŞEHİRDE 16 ŞEHİR HASTANESİ AÇILDI !

Ak Parti 7. Olağan İl Kongresi akabinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kere daha şehir hastanelerinin önemini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 yıllık hayalim dediği şehir hastaneleri için “Derme çatma barakalara muhtaç etmedik. Şehir hastaneleri salgınla mücadelede önemli rol oynadılar. Atatürk havalimanın içeriğinde 45 günde 1008 odalı acil durum hastanesi yaptık, benzerini bir de Sancaktepe’de yaptık. Bunlarda bir de 18 ameliyathane yer alıyor” diyerek 45 günde 1008 odalı hastane kurulduğunu ifade etti.

Bu güne kadar 13 şehirde 16 şehir hastanesi projesinin açılışlarını tamamladıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu hastanelerin yatak kapasitelerinin ise 17 bin 450 olduğunu söyledi.

Bu güne kadar Adana, Mersin, Yozgat, Isparta, Tekirdağ, İstanbul, Eskişehir, Bursa, Konya, Elazığ, Manisa, Kayseri, Ankara illerinde şehir hastanesi açılışı yapılırken en geç önümüzdeki yıl içerisinde olmak suretiyle İzmir, Kocaeli, Gaziantep, Ankara ve Kütahya illerinde yer alacak yeni şehir hastanelerinin açılması planlanıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

102 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İzmir Büyükşehir, Yol Haritasını Çizdi

Mamak Belediyesi Hasarlı Bina Tespit Çalışmalarına Başladı