in

5 ilde KÖK Enerji Hattı için Acele Kamulaştırma Yapılacak

Ankara, Osmaniye, Karabük, Gaziantep ve Adana illerinde yapılacak olan kamulaştırma ile ilgili kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı.

TEDAŞ, KÇK Enerji Nakil Hattı yapımı için 5 ilde birçok taşınmaz üzerinde kamulaştırma çalışması başlattı. Resmi Gazete’de yayımlanan karar kapsamında Ankara’da Başayaş KÖK-Yeni Uluyol KÖK Enerji Nakil Hattı, Karabük’te Kahyalar KÖK-Karaağaç KÖK Enerji Nakil Hattı, Adana’da Sarıçam – Ayvalı Enerji Nakil Hattı, Osmaniye’de 8Q6803 Eski Azaplı KÖK – A. Çıyanlı Enerji Nakil Hattı ve Gaziantep ilinde ise 8G4029 Suboyu KÖK – Kanarya KÖK Enerji Nakil Hattı projelerinin yapımı için gayrimenkul kamulaştırması yapılacak.

Türkiye genelinde devam eden enerji nakil hatlarının yapımı amacıyla sürdürülen projeler kapsamında yeni kamulaştırmalar yapılacak. Bu çerçevede Ankara ili başta olmak suretiyle, Karabük, Adana, Osmaniye ve Gaziantep illerinde acele kamulaştırma yapılacak. Ülke genelinde sürdürülen enerji projeleri kapsamında kamulaştırmalar için TEDAŞ düğmeye bastı. TEDAŞ tarafından yapılacak kamulaştırmalar bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

TEDAŞ, KÖK Enerji Nakil hatları için yapılacak taşınmaz kamulaştırmalarına dair detaylar :

Ankara İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergahı Gösterilen “Başayaş KÖK-Yeni Uluyol KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergaha İsabet Eden Taşınmazlarda Elektrik Dağıtım Tesis Yerlerinin Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması (Karar Sayısı: 4122)

Karabük İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “Kahyalar KÖK-Karaağaç KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazlarda Elektrik Dağıtım Tesis Yerlerinin Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması (Karar Sayısı: 4123)

Adana İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “Sarıçam – Ayvalı Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazlarda Elektrik Dağıtım Tesis Yerlerinin Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması (Karar Sayısı: 4124)

Osmaniye İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “8Q6803 Eski Azaplı KÖK – A. Çıyanlı Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazlarda Elektrik Dağıtım Tesis Yerlerinin Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması (Karar Sayısı: 4125)

Gaziantep İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan ve Kamulaştırma Bilgileri ve Güzergâhı Gösterilen “8G4029 Suboyu KÖK – Kanarya KÖK Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Söz Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazlarda Elektrik Dağıtım Tesis Yerlerinin Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması (Karar Sayısı: 4126)

Ne düşünüyorsunuz?

214 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Özelleştirme İhalesi İlanları Resmi Gazete’de Yayımlandı !

TOKİ 9 İlde 187 Arsayı Satışa Çıkardı