in , , ,

7 İlde 10 Yeni Millet Bahçesi Açıldı

Toplu Konut İdaresi, 81 ilde en az 1 millet bahçesi hedefliyor !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Türkiye’de kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için yapımı gerçekleşen millet bahçelerinin birçoğunun açılışı Dünya Çevre Günü’ne ayarlanmıştı.

10 MİLLET BAHÇESİ DAHA AÇILDI

Mersin, İstanbul, Trabzon, Malatya, Aydın, Muş ve Kars’ta yapımı tamamlanan millet bahçeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla törenle açıldı.

İKİSİ DENİZE SIFIR YAPILDI

Denize sıfır haliyle görenleri büyüleyen Trabzon Vakfıkebir Millet Bahçesi ile Mersin Millet Bahçesi denizle doğayı bir arada yaşamayı vesile kılıyor. Yürüyüş ve bisiklet yollarının fazla donatının bulunacağı Trabzon Vakfıkebir Millet Bahçesi‘nde 632, çiçek tarlalarının bulunduğu Mersin Millet Bahçesi’nde ise 1969 ağaç dikildi. Malatya ve Muş’ta ise millet bahçeleri eski statların yerine yapıldı.

81 İLDE EN AZ BİR MİLLET BAHÇESİ HEDEFİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleşen proje kapsamında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Emlak Konut ve belediyeler vasıtasıyla 2023 yılına kadar 81 ilde en az bir millet bahçesi olacağını düşünüyor.

35’İ AÇILDI, 26’SI HAZIR

55 milyon 975 bin 336 metrekarelik alanda 321 millet bahçesinin yapıldığı projelendirme ve yapım aşamasını gerçekleştiren bakanlık, şimdiye dek 22 şehirde yapımı sona eren 6 milyon 383 bin 643 metrekarelik 35 millet bahçesinin açılışını yaptı. Şimdiye dek 19 ilde 26 millet bahçesi açılışa hazır şekilde olurken, 47 ilde ise 84 millet bahçesinin yapım faaliyetleri sürüyor.

Ne düşünüyorsunuz?

92 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ 1029 Konutu Satışa Çıkardı !

Gayrimenkulde Yükselen Yeni Süreci Değerlendirdi