in , ,

Alt Gelir Grubu TOKİ Konutları Şubat Mart 2021

Başvurular Devam Ediyor…

TOKİ Başkanlığı’nın satışa çıkardığı alt gelir grubu konutlar için başvurular devam ediyor.

Yeni binalardan daha uygun fiyata konut almak isteyenler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın güncel satışları büyük fırsatlar sağlıyor. TOKİ Başkanlığı’nın hem indirimli fiyat hem de çok özel ödeme koşulları ile satışa çıkardığı konutlarda vatandaşlar, ekonomilerini bozmadan konut sahibi olabiliyorlar.

Ankara başta olmak suretiyle Şubat ayı içerisinde müracaatları başlayan ve önümüzdeki dönemde birçok şehirde satışlarına devam edilecek konutlara dair tüm detaylar haberimizde…

TOKİ BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIK KURASIZ KONUT SATIŞI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın açık konut satışları devam ediyor. Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan konut projelerinden konut satışı yapacağını ilan eden kurum konut satışlarının hem alt gelir grubundan hemde orta gelir grubundan olacağını duyurdu. Alt gelir grubundan 1+1 ve 2+1 konut satışı yapacağını ilan eden TOKİ, orta gelir grubundan ise 2+1 ve 3+1 konut satışları yapacak.

Orta gelir grubunda bulunan konut satışlarından almak isteyenler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı özel başvuru şartları uygulamayacak. Genel olarak TOKİ’den konut alınırken talep edilen genel koşullar kapsamında yapılacak orta gelir grubu konut satışlarında ikamet şartı da yer almıyor.

Ancak TOKİ Başkanlığı’nın alt gelir grubu konut satışlarında özel müracaat şartları bulunuyor. Bu özel müracaat şartlarını sağlayan vatandaşlar özel ödeme seçenekleri ile satışa çıkarılan evleri alabiliyorlar. Açık konut satışlarında kura çekilişi olmadan müracaat önceliğine göre vatandaşlar konut sahibi olabiliyorlar.

GÜNCEL KURASIZ KONUT SATIŞ LİSTESİ

Şubat ayı itibariyle müracaat süreci devam eden alt gelir grubu konut satışlarında 3 şehir yer alıyor.

Bu şehirlerde ikamet eden vatandaşların müracaat yapabileceği satışlara dair ilan edilen kontenjan listesi şu şekilde;

Amasya Hamamözü TOKİ Konut Projesinden 26 adet konut satışı yapılacak.

Çorum Dodurga TOKİ Konut Projesinden 7 adet konut satışı yapılacak.

Denizli Çardak TOKİ Konut Projesinden 12 adet konut satışı yapılacak.

Denizli Bekilli TOKİ Konut Projesinden 27 adet konut satışı yapılacak.

Kırıkkale Yuva TOKİ Konut Projesinden 457 adet konut satışı yapılacak.

Yukarıda bulunan projelerde ki konut satışları, yüzde 10 peşinat ve geri kalan tutarın 240 ay vade ile ödenmesi şeklinde olabilecek. Bu ödeme planı her konut için farklı özelliklerde olacak. Vatandaşlar ilan edilen satışlarla aylık 419 TL taksitle 2+1 konut sahibi olabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

206 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Çeşme Araştırma Gemisi Yunanistan’ı Tedirgin Etti

Emlak İlanı Vermenin Püf Noktaları