in

Ankara Büyükşehir Belediyesi 20 Konut ve 5 Arsanın Satışı İçin İhale İlanı Yayımlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 12 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilanlar kapsamında Gölbaşı ve Çankaya ilçelerinde bulunan bazı taşınmazlar için satış duyurusu yapıldı.

Verilen ilanlar kapsamında mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesine ait olan konut ve arsaların satış şartları ve fiyatları açıklandı. Satışa sunulan arsalar Ankara Gölbaşı Kızılçaşar ve İncek Mahallesi sınırları içerisinde, satışa sunulan konutlar ise Ankara Çankaya ilçesi Karakusunlar – Kızılırmak Mahallesinde bulunuyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SATILIK KONUT İLANLARI !

Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan toplam 15 konutun 2886 sayılı Kanun’unun 36. maddesi gereğince Kapalı Zarf usulü ile satılacak. Düzenlenecek olan ihale suretiyle satışı yapılacak taşınmazların satış şartnamesi, en geç ihale günü olan 29 Temmuz 2021 tarihinde saat 11.00’a kadar Hipodrom Caddesi No: 5’deki Belediye Hizmet binasının 14. katında bulunan Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Taşınmazlar Şube Müdürlüğünde görülebilecek veya buradan talep edilen fiyat karşılığı alınabilecek.

Satışa sunulan konutlar için en düşük satış fiyatı 1. bodrum katta bulunan 3+1 konut için talep edilen 950 bin lira. En pahalı konut ise 13. katta bulunan 4+1 daire için talep edilen 1 milyon 520 bin lira… Söz konusu taşınmazlar için satış ihalesi 29 Temmuz 2021 tarihinde saat 14:00’te başlayacak.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARSA SATIŞI İÇİN İHALE İLANI YAYIMLANDI !

Konutların yanı sıra 12 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan kapsamında arsa satış ihalesi de düzenleneceği duyuruldu. Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 5 adet arsa için satışlar 2886 sayılı Kanunun 36. maddesi gereğince Kapalı Zarf usulü ile yapılacak. İhale 29 Temmuz 2021 tarihinde Hipodrom Caddesi No: 5’deki Belediye Hizmet binasının B-Blok 1. katında bulunan encümen salonunda toplanacak belediye encümenince yapılacak.

Satışa sunulan arsalardan en düşük muhmammen bedeli olan arsa 1 milyon 60 bin lira, en yüksek satış fiyatlı arsa ise 44 milyon 550 bin lira olarak belirlendi. Söz konusu ihale 29 Temmuz 2021 tarihinde saat 14.00’te başlayacak.

Ne düşünüyorsunuz?

103 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Pafta Nedir ?

Yükselen Fiyatlara Rağmen Konut Satışları Hız Kesmedi