in

Ankara Kızılcahamam Belediyesi İhale İle Arsa Satışı Yapacak

15 adet arsa, Ankara Kızılcahamam Belediyesi tarafından satışa çıkarıldı. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için uygun olan arsaların satışları ihale ile gerçekleştirilecek.

Türkiye’de belediyelerin arsa satışları devam ediyor. Belediyeler kendi mülkiyetlerinde olan arsaları ihaleyle satarak bütçelerine ek kaynak oluşturabiliyorlar.

15 ADET SATILIK ARSA

Ankara Kızılcahamam Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde yer alan 15 adet arsa ihale ile satışa çıkarıldı. Arsa satışı kapsamında tüm detaylar Kızılcahamam Belediyesi tarafından yayımlanan ilan ile kamuoyuna duyuruldu.

Arsalar Ankara ili Kızılcahamam ilçesi Kemalpaşa ve İsmetpaşa mahallelerinde yer alıyor. Söz konusu arsaların en küçüğü 746 metrekare ve en büyüğünün de 1045 metrekare olarak açıklandı.

ARSALARIN MUHAMMEN BEDELLERİ

Kızılcahamam Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsalar ile ilgili olarak muhammen bedeller kamuoyuna duyuruldu. Metrekare sistemi ile açıklanan bu muhammen bedeller arsa yatırımı yapmak isteyecekleri ikna edecek miktarlarda… Buna göre arsaların metrekaresi için 300 TL ile 350 TL muhammen bedeller belirlendi. Arsaların metrekareleri ile muhammen bedellerinin çarpımı ile toplam muhammen bedeller bulunabiliyor.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından satışa çıkarılan arsalar için ihale gerçekleştirilecek. Bu ihaleler her arsa için tek tek yapılacak. Arsaların ihaleleri aynı gün ancak ayrı saatlerde yapılacak. 2 Eylül 2021 tarihinde Belediye encümeni tarafından yapılacak olan bu ihaleler ile arsaların satışları gerçekleştirilecek.

EN YÜKSEK TEKLİFİ VEREN ARSALARI SATIN ALACAK

İhaleye katılmak isteyenler, ihale şartnamesini Kızılcahamam Belediyesi’nden temin edebilecekler. Şartnamede bulunan esaslara göre hazırlanacak olan teklifler, ihale gününden önce Kızılcahamam Belediyesi’ne teslim edilecek. Bu teklifler üzerinden yapılacak ihalelerin sonucunda en yüksek tekliflerin sahipleri arsaları satın almaya hak kazanacaklar. Arsaların ihale bedellerinin hangi şartlarda ödeneceği ise Kızılcahamam Belediyesi tarafından ihale şartnamesinde açıklanacak. Katılımcılar bu hususta elde edecekleri bilgilere göre hareket edecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

81 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Dönüşüme Giren Evin Kiracısı Hak Talep Edebilir Mi ?

Ofis ve İşyeri İnşası İçin Alınan Ruhsat Sayısı Pandemiye Rağmen Hız Kesmiyor