in ,

Ankara’da Hazineye Ait İmarlı ve İmarsız Arsa Satışı Yapılacak

İhaleler 24 Mart ve 25 Mart tarihlerinde…

Ankara’da hazineye ait imarlı imarsız arsalar satışa çıkarıldı. Söz konusu arsalar ihale usulü ile Mart ayı içerisinde satılacak.

Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, Ankara’nın farklı alanlarında bulunan bazı taşınmazların satışının yapılacağı ilan edildi.

Söz konusu satış ilanında satışı yapılacak olan gayrimenkullerin imar durumu, muhammen bedel fiyat listesi, başvuruda bulunacaklar için geçici teminat bedel listeleri yayımlandı.

Ankara’da İmarlı İmarsız Arsa Satışı Yapılacak

Yayımlanan duyuruda 34 gayrimenkul için ilan bulunuyor. Bu ilanlardan biri kiralama, 33 tanesi ise satış için yayımlandı. Kiralama ilanı Çankaya’da bulunan bir büro için ihale düzenleneceği yönünde. Satışı yapılacak olan gayrimenkullerin ise 5 tanesi imarsız arsa, geri kalan 28 tanesi ise konut imarlı arsa şeklinde. Duyuruya göre imarsız arsalar tam hisseli olarak satılacak. Bunun yanısıra imarlı arsalarda büyüklükler hisselere göre değişiyor.

İmarlı imarsız arsalar için duyuru yayımlayan Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğü satış işlemlerinin tamamının ihale ile olacağını duyurdu. İhaleye başvuruda bulunacaklar için kurum bir uyarıda bulundu. Hangi gayrimenkullerin hangi tür ihale ile yapılacağını ilan eden Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı şu açıklamayı yayımladı.

“İlanda nitelikleri belirtilen taşınmazların satış ve kira ihaleleri 2886 sayılı Kanunun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile, 30.sıradaki taşınmazın ise satış ihalesi 2886 sayılı Kanunun 36.maddesi uyarınca Kapalı Teklif Usulü ile yapılacaktır.”

İhale Tarihi

İlanda bulunan 1 adet büro kiralaması ve 5 imarsız arsa satışı, 28 imarlı arsa satışı için ihale işlemleri 24 Mart ile 25 Mart tarihlerinde yapılacak. İhaleye başvuruda bulunacaklar olanlar ihale tarihinden önce müracaatlarını kuruma iletecekler.

İhaleler Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Başkent Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Anıt Emlak Müdürlüğünce oluşturulacak komisyon ile yapılacak. İhalelere başvuruda bulunacaklar bu kurumdan ihale şartnamesini alacaklar. Şartnamenin alınmasının sonrasında hangi gayrimenkul için müracaat yapılacaksa, o gayrimenkul için ilan edilen geçici teminat bedeli ödenecek. Daha sonra makbuz ve şartnamede ilan edilen diğer evraklarla kuruma şahsen müracaat edilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

258 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Diyarbakır’da 5 Gayrimenkul İçin Kiralama İhalesi Yapılacak

Elektrikli Traktörlerle Haziran Ayında Seri Üretime Start Verilecek !