in

Arazi, Arsa, Konut, İşyeri İhale İlanları

6 İl ve İlçe Belediyesi Arazi, Arsa, Konut, İşyeri İhale İlanı Yayımladı

Belediye başkanlıkları hafta ortasında yayımladıkları duyurular ile farklı türden gayrimenkul satışı yapacaklarını ilan ettiler.

Gayrimenkul satışı ya da kiralanması için ihale düzenleyecek olan belediye başkanlıkları yeni ilanları kamuoyu ile paylaştılar. Resmi ilan portalı ve belediyelerin resmi sitelerinden yayımlanan duyurular ile farklı türden taşınmazlar için ihale düzenleneceği duyuruldu.

Konut ve arsalar için ilan edilen ihale duyuruları genelde satış amacıyla yayımlanıyor. Bunun dışında kalan işyeri ve tarım arazileri ise kiralanması için ihaleye çıkarılıyor. Kendisine ait gayrimenkulü olan ve bu gayrimenkul için ihale düzenleyeceğini ilan eden kurumların listesi sizin için haberimizde…

KAMU KURUMLARININ GAYRİMENKUL İHALE İLANLARI

Çok sayıda kamu kurumun kendisine ait olan arsa, arazi, konut, işyeri, dükkan, bahçeli konut, zeytinlik, fidanlık gibi farklı türden gayrimenkul için duyuru yayımlıyorlar. Son dönemlerde daha çok yayımlanan gayrimenkul ihale ilanlarına yenileri eklendi. 6 farklı şehirde bulunan kamu kurumlarınca yayımlanan ihale ilanlarında bulunan duyuruları ve satışı ya da kiralanması yapılacak taşınmazların durumlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Uşak Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait 2 daire ihaleyle satılacaktır.

Sivas Divriği Milli Emlak Şefliğine ait 16 adet taşınmazın satış ve kiralama ihalesi yapılacaktır.

Artvin Kemalpaşa Belediyesi’ne ait 80 m² işyeri açık arttırmayla satılacaktır.

Gaziantep Nurdağı Belediyesinden 10 yıl süreli mezbahane kiralama ihalesi yapılacaktır.

Ankara Mamak Kutludüğün Mah.de 100 m² fırın ihaleyle kiraya verilecek.

İzmir Bergama Belediye Başkanlığı’ndan 8 adet taşınmaz kiralama ve 6 adet taşınmazın satışı yapılacaktır.

KAMU GAYRİMENKULLERİNİN İHALE İLANLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR ?

Yukarıda bulunan her kamu kurumu kiralanacak ya da satışı yapılacak gayrimenkul için bir ihale şartnamesi hazırladı. İhale şartnamesinde 3 temel bilgi bulunuyor. Birincisi ihaleye çıkarılan gayrimenkule ait bilgiler ve ihale muhammen bedel ücreti. İkincisi ihale başvuru evrakları, üçüncüsü ise ihale tarihi.

İhaleye katılmak isteyen adaylar şartnamede bulunan ihale geçici teminat bedelini ilgili banka hesabına ödeyecekler ve makbuzu alacaklar. Daha sonra şartnamede bulunan diğer evrakları hazırlayacaklar. Makbuz ve başvuru evrakları ile birlikte adaylar, başvurularını belediye başkanlıklarının emlak müdürlüklerine yapacaklar. İhale şartnamesi de aynı şekilde belediye başkanlıklarının emlak müdürlüklerinden alınabilecek. İhaleye katılanlar tekliflerine göre gayrimenkulü almaya yada kiralamaya hak kazanacaklar.

Ne düşünüyorsunuz?

169 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Okullara 176 Milyon Liralık Destek Sağlandı

Finansman Şirketlerinin Denetimini İçeren Kanun Teklifi Kabul Edildi !